Neatrastos Kupiškio vietos fotografijose

2016-11-08

 


Spalio 21 d. Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos III-ajame aukšte vyko vaikų fotografijos darbų parodos atidarymo renginys. Ši paroda – bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vykdomo bendruomenių aktyvumo didinimo projekto „Neatrastas Kupiškis“ dalis.
 
Bendradarbiaujant su Kupiškio vaikų dienos centru, projekto metu buvo organizuojami teoriniai ir praktiniai mokymai 8-13 m. Kupiškio rajono vaikams, lankantiems „Kupos“ pradinę mokyklą, Povilo Matulionio progimnaziją, Kupiškio vaikų dienos centrą. Iš projekto lėšų buvo įsigytas veidrodinis fotoaparatas, kurį dauguma dalyvių rankose laikė pirmąkart, o jau po pirmųjų teorinių užsiėmimų be didelio vargo sugebėjo nustatyti reikalingus parametrus – ryškumą, išlaikymą, atstumą, ir kokybiškai įamžinti jų akiai patraukliausias miesto vietas. Taip pat įsigyta naudingos mokomosios literatūros apie fotografiją, šias knygas iš bibliotekos pasiskolinti gali visi besidomintys fotografija.

Galutinis šių mokymų produktas – 24 nuostabios fotografijos, kurios nuo įprastų suaugusiesiems skiriasi tuo, jog visose buvo užfiksuotos Kupiškio miesto vietos ar detalės visiškai neįprastu kampu – „Baltų gyvybės medis“ nufotografuotas  iš apačios, suolelio detalė – paukštis,  ar miesto pastatus puošiantys skulptoriaus Henriko Orakausko sukurti ir dažno kupiškėno primiršti akcentai – laikrodis, žibintas ir kiti. Fotografijos užsiėmimus vedė fotografas Paulius Briedis, kuris, kaip gaila, iš užsienio nespėjo grįžti į parodos atidarymo renginį ir kartu pasidžiaugti šiuo savo ir vaikų darbo rezultatu.
 
 

 

Visi aplankiusieji Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių ir radę balsadėžę, gali atiduoti savo balsą už labiausiai patikusį autorių. Taip pat, užsukę į bibliotekos Facebook puslapį, iki lapkričio 30 dienos galės atiduoti savo balsą už labiausiai patikusią nuotrauką. Daugiausiai paspaudimų „Patinka“ surinkusi nuotrauka gruodžio mėnesį vyksiančiame projekto baigiamajame renginyje bus paskelbta viena iš trijų geriausių, kurių autoriai bus apdovanoti prizais.

Paroda veiks iki lapkričio 30 dienos.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba, projekto rėmėjas – UAB „Šalva“, informaciniai rėmėjai – VšĮ Kupiškio televizijos ir informacijos centras, E. Briedytės IĮ „TEma“.

Rūta Vilkienė,
Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja


 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.