Šiaurės šalių bibliotekų savaitė „Žemynos“ progimnazijoje

2013-11-19Šviesos ir žodžio šventėLapkričio 11-17 d. Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centras pakvietė į Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginius, vykusius Žemynos progimnazijoje. Renginių organizatorė – Vaikų literatūros centro skaityklos vedėja Jūratė Pocienė ir Žemynos progimnazijos bibliotekos vedėja Janina Bėruvienė. Šių metų tema – „Žiema Šiaurėje“.

Lapkričio 11 d. 10.00 Žemynos progimnazijos bibliotekoje tradiciškai žvakių šviesoje buvo skaitomas privalomas tekstas – ištrauka iš grenlandų rašytojos Lanos Hansen knygos „Sila. Istorija apie klimato kaitą“. Skaitovai ir dalyviai – IVa kl. mokiniai (mokytoja Marija Antulienė). Vaikai ne tik skaitė, bet ir vienas kitą papildydami pasakojo šios rašytojos biografiją, kalbėjo apie knygos problematiką, Pamoka-diskusija „Grenlandijos ledynų tirpimo priežastys“Grenlandijos ledynus ir keliones po Šiaurės šalis. Keletas mokinių lankėsi Danijoje, Švedijoje ir Norvegijoje, todėl pasidalijo įspūdžiais iš kelionių, prisiminė linksmų nutikimų, pasakojo apie pavojingą susitikimą su žirafomis Danijos zoologijos sode.

Lapkričio 14 d. 8.00 val. vyko pamoka-diskusija „Gyvenimas ledynuose“. Dalyvavo VIIIa kl. mokiniai (mokytoja Gražina Varanavičienė). Mokiniai pristatė projektus apie gyvenimo Grenlandijoje kasdienybę, skaidrių pagalba supažindino su salos gamta, gyvūnija, gyventojų buitimi.

Tą pačią dieną 10 val. vyko dar viena pamoka-diskusija „Grenlandijos ledynų tirpimo poveikis mūsų planetai“. Dalyvavo VIIa kl. (mokytoja Valentina Langienė), taip pat buvo pakviesti keli mokiniai iš paralelinių klasių ir vienas aštuntokas. Jie taip pat pristatinėjo savo projektus, dalyvavo diskusijoje. Pabaigoje buvo renkami geriausi projektai. Daug dėmesio buvo skirta ne tik svarbiausiai problemai – ledynų tirpimo priežastims ir pasekmėms, bet ir Grenlandijos istorijai ir geografijai, klimato kaitai.Piešinių paroda „Žiemos išdaigos“

Lapkričio 17 d. 9.00 val. VII a kl.mokiniai su mokytoja Severina Trepenaitiene ir mokytoja Regina Danelavičiene, bibliotekos vedėja Janina Bėruviene ir viešniomis iš Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro – skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Aleksandra Strelcova ir skaityklos vedėja Jūrate Pociene – susėdo prie mokinių paruošto vaišių stalo pokalbiui apie Šiaurės šalių virtuvės ypatumus. Iš kelionės po Norvegiją ką tik grįžusi mokytoja Regina Danelavičienė vaišino parsivežtais norvegiškais bulviniais blynais ir pasakojo apie tradicinius norvegų patiekalus. Jos pasakojimą pratęsė mokiniai. Kol buvo ragaujami daniški dešrelių rageliai, norvegiški saldūs blyneliai ir švediški imbieriniai sausainiai, mokiniai kalbėjo apie visų Šiaurės šalių tradicinius valgius ir valgymo papročius.

Visą savaitę bibliotekoje veikė paroda „Žiema Šiaurės šalių literatūroje“ ir vaikų piešinių paroda „Žiemos išdaigos“. Parodas parengė Vaikų literatūros centro skaityklos vedėja Jūratė Pocienė.

Visiems renginių dalyviams – mokiniams, mokytojoms ir mokyklos bibliotekos vedėjai Aleksandra Strelcova įteikė Vaikų literatūros centro padėkas, tradiciškai padovanojo visiems mokiniams – renginių dalyviams knygų skirtukų ir pakvietė užsiregistruoti į Vaikų literatūros centrą.

Jūratė Pocienė,
Vaikų literatūros centro skaityklos vedėja
Nuotraukos autorės

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.