Susitikimas su Selemonu Paltanavičiumi

2014-04-28


Džiugu, kai ateidamas pavasaris su savimi atsineša kelias šventes iš karto. Nespėjus pasibaigti šv. Velykoms, prasidėjo 14-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė „Biblioteka – vienas pasaulis, daug istorijų...“. Jau ne pirmus metus savo renginius organizuojame Žiežmarių gimnazijoje, šiais metais renginys vyko mokykloje-darželyje. Šventinę savaitę pradėjome susitikimu su gamtininku, fotografu, prozininku, aplinkosaugininku, radijo laidų vedėju Selemonu Paltanavičiumi. Tai labiausiai gamtą jaučiantis vaikų rašytojas, savo pasakojimais užburiantis ne tik vaikus. Kyla klausimas – kaip rašytojas visur ir spėja?

S. Paltanavičius vaikus supažindino su savo išleistomis knygomis, papasakojo apie savo vaikystę, meilę gamtai jau nuo mažų dienų. Apie norą pačiam auginti balandžius, triušius ir pirmuosius savo daržininkystės bandymus (kaip brolio suklaidintas „augino baravykus“, bet užaugo burokėliai). Vaikai pristatė savo veiklą, skaitė ištraukas iš autoriaus knygų, skambėjo vaikų daina apie vabalus.

Pasipylė vaikų klausimai: koks rašytojo mylimiausias gyvūnas, ar laiko namuose kokį augintinį, ar pats mėgsta skaityti, kiek knygelių parašęs, per kiek laiko parašo knygą? Ir į visus klausimus vaikai gavo atsakymus. Mažasis Vilijus po renginio autoriui papasakojo apie savo namuose auginamus gyvuliukus ir savo darbus ūkyje.

Šiuo susitikimu Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai nesibaigia. Dar laukia renginių ciklas „Piešiame K. Donelaičio „Metus“.

Arina Keturkaitė,
Kaišiadorių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Žiežmarių filialo bibliotekininkė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.