Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2019     

Tarptautinis literatūros festivalis „Vilniaus lapai“
 
2019-10-31


Šiemet Lietuvos visuomenę kaitinusios istorijos temos taps tarptautinio literatūros festivalio „Vilniaus lapai“ varikliu. Lapkričio 7–10 dienomis vyksiančios literatūros šventės autorių sąraše – daugelio skaitytojų visame pasaulyje pamėgti autoriai: istorijos profesorius Tymothy Snyderis, rašytojai Nancy Huston ir Michaelis Katzas Krefeldas bei lietuvių literatūros žvaigždės Kristina Sabaliauskaitė ir Tomas Venclova bei kiti.


„Festivalio ašimi šiemet pasirinkome istoriją bei pasikvietėme ryškiausius istorijos temomis rašančius pasaulio ir šalies autorius. Festivalis apie istoriją kalba plačiai: nuo istorijos įkvėptų literatūros kūrinių, istorijos šviesoje žmogišką būtį apmąstančių tekstų iki svarstymų, kaip traumuojančios istorijos patirtys gali būti ne visuomenę paralyžiuojantis dalykas, o paskata mokytis suprasti save dabartyje“, – sako festivalio „Vilniaus lapai“ iniciatorė bei organizatorė Rūta Kačkutė.

Pagrindinėje festivalio programoje – istorijos profesoriaus Timothy Snyderio ir Tomo Venclovos pokalbis, susitikimai su lietuvių literatūros žvaigžde Kristina Sabaliauskaite, Kanadai ir Prancūzijai atstovaujančia rašytoja Nancy Huston, skandinavų detektyvų meistru Michaeliu Katzu Krefeldu.

Festivalis tradiciškai pakvies į Literariumo renginį jaunimo pamėgtame bare „Peronas“, savo tekstus skaitys poetas ir dramaturgas Mindaugas Nastaravičius, arčiau susipažinsime su nematoma Dalios Grinkevičiūtės gyvenimo ir kūrybos puse. Dainuojamosios poezijos gerbėjai galės mėgautis Justo Tertelio ir Jurgio Marčėno duetu, o slemo fanai – kviečiami ultravioletinėje šviesoje patirti Žygimanto Kudirkos solo performansą. Vaikų laukia išskirtinės patirtys – skaitymai su šuniu Kuršiu.

„Vilniaus lapai“ – tai tarptautinis literatūros festivalis Lietuvos sostinėje Vilniuje. Renginio centre – žinomų, skaitytojų pamėgtų Lietuvos ir pasaulio rašytojų susitikimai su publika įvairiose Vilniaus vietose, atviras autoriaus ir skaitytojo dialogas, gyvai skambantys poetų ir prozininkų balsai, viešai skaitoma bei interpretuojama kūryba.

Vienas pagrindinių renginio tikslų – padėti platesnei visuomenei atrasti šiuolaikinę literatūrą, ją pamėgti, paversti ją gyva kasdienės kultūros dalimi. „Vilniaus lapai“ skatina skaitytojus pažvelgti į rašytoją kaip į savo amžininką, kalbantį patraukliai ir suprantamai.

2016 m. startavęs festivalis sulaukė didžiulio susidomėjimo – pilnų salių, žiniasklaidos dėmesio, jis spėjo įgyti ir literatūrinės bendruomenės pasitikėjimą. Festivalį kartu su partneriais organizuoja Lietuvos Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija bei Lietuvos rašytojų sąjunga.

Programą ir daugiau informacijos rasite svetainėje Vilniaus lapai.

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.