Nacionalinė bibliotekų savaitė Ukmergėje
Baigiantis balandžiui, jau tryliktą kartą Lietuvoje vyko Nacionalinė bibliotekų savaitė, kurios šūkis šį kartą buvo „Nežinai? Pėdink į biblioteką!“. Bibliotekų savaitės renginius pradėjo tradiciniais tapę vidurdienio skaitymai. 2013 m. minime Prano Mašioto, vaikų rašytojo, pedagogo ir publicisto 150-ąsias gimimo metines. Visose Lietuvos bibliotekose buvo skaitomi tekstai iš šio rašytojo kūrinių.

Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje tris dienas svečiavosi Dukstynos pagrindinės mokyklos trečiokai su mokytojomis Zita Matulevičiene, Jolanta Ryliškiene, Rita Gelūniene. Bibliotekininkės mokinius supažindino su P. Mašioto biografijos faktais, pristatė gausų kūrybinį palikimą. Kiekviena klasė į biblioteką atėjo paruošusi „namų darbus“. Vieni trečiokai raiškiai skaitė tekstus apie P. Mašioto vaikystės namus („Kai visai mažas buvau“), knygnešių laikus („Kaziukas – knygnešio padėjėjas“), kiti pasakojo apie pradžios mokyklą, kurioje mokėsi mažasis Pranukas („Pradžios mokykloje“), treti nuotaikingai suvaidino vaizdelį „Į mokyklą pavėlavo“ ir dar padainavo gražių liaudiškų dainų.

Skaitymai tęsėsi kraštotyros muziejuje, kur vaikai susipažino su P. Mašioto laikų mokykla. Muziejininkės Kristina Darulienė ir Regina Pulkauninkaitė ne tik papasakojo, parodė, bet ir leido praktiškai išbandyti to meto mokyklos atributų. Vaikai vartė senas knygas, apžiūrėjo spingsulę, portfelį, pagamintą iš medžio, savadarbes pačiūžas ir dūdeles, mokėsi slebizavoti, rašyti žąsies plunksna, pasėdėjo mokykliniame suole ir net išbandė prasižengusiųjų bausmę – klūpėjo ant žirnių.

* * *
Savaitės metu bibliotekos lankytojai – 5-7 klasių mokiniai – buvo kviečiami dalyvauti „Protų kovose prie Apskritojo stalo“. Bibliotekininkės žaidimą pavadino pagal legendinio karaliaus Artūro ir jo apskritojo stalo idėją, kuri reiškė visų dalyvių lygiateisiškumą. Susirinko keturios šaunios komandos: „MVGJ“ – kiemo draugai Jokūbas, Gabrielė, Viltė ir Medardas, „Septinukės“ –klasiokės Aistė, Miglė, Gabija ir Renita, „Galija“ – šaunios skaitytojos ir neišskiriamos draugės Gabija, Ligita ir Ieva, „Nežiniukai“ – kaimynės Ieva ir Iveta, Aistė ir Eugenijus. Trumpai prisistatę, susipažinę su žaidimo taisyklėmis, komandos nariai turėjo atsakyti į klausimus iš istorijos, gamtos, literatūros ir meno sričių. Pagal taisykles kiekviena komanda už teisingą atsakymą galėjo pelnyti keturis taškus, pasinaudoti bibliotekos pagalba, gauti papildomų taškų už atsakymų pateikimo eilę ir nepanaudotą pagalbą. Bet visi taškai buvo anuliuojami, jei atsakymas – neteisingas. Visi pasirodė šauniai, buvo smalsūs ir draugiški. Garbingą ketvirtą vieta užėmė jauniausia amžiumi komanda – „MVGJ“, trečią – „Galijos“ mergaitės, antrą – „Septinukės“, pirmąją – „Nežiniukai“. Dalyviai nutarė susirinkti ir antrajai kovai gegužės mėnesį.


Interneto skaitykloje Savaitės metu vyko kūrybos diena „Dovana Rašytojui“. Vaikų bibliotekos lankytojos septintokės sesutės Viktorija ir Vitalija Naumovos mokė draugus piešti kompiuterinėmis programomis. Šeštadienio popietę internautai kūrė savo mėgstamų knygų viršelius ir surengė virtualią parodą bibliotekos svetainėje.

Jolanta Žvirblytė,
Vaikų literatūros skyriaus vyriausioji bibliotekininkė

Danutės Žironienės nuotraukos

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.