Skaitymo skatinimo projekto „Šeimyninė kelionė po lietuvišką mitologiją“ renginys Alizavoje

2016-06-08

 

 

Paskutinė šių mokslo metų diena Alizavoje buvo ypatinga. Nuo pat ankstyvo ryto į mokyklos kiemą įsuko (vienintelis Europoje!) Panevėžio lėlių vežimo teatras. O iš jo pabiro visas pulkas profesionalų, pasiruošusių surengti žmonėms šventę. Anksčiau atėję smalsuoliai galėjo stebėti, kaip atvertas vežimo šonas virsta scena būsimam spektakliui.

Į spektaklį susirinko gana gausus būrys žiūrovų, nes kvietėme juos ypatingai aktyviai.  Nustebome, kai į sceną įbėgusios merginos uždainavo. Repuodamos jos pasakojo apie būsimą lėlių teatro spektaklį. Tai pasaka ne pasaka apie mergaitę, kuri pasuka iš kelio, o moralas – niekur nenuklysti, nors ir koks žavus „vilkas“ tave viliotų.

Nuščiuvę gėrėjomės aktorių meistriškumu. Kvatojome iš priekurtės senelės dainų, iš naivoko tėvo medžioklio. Žavėjomės nuostabiomis lėlėmis: drakoną primenančiu vilku, miniatiūrine mergyte raudona kepuryte, ilganose senele. Nustebino pasakos siužetas. Visiems gerai žinoma pasaka buvo parodyta netikėtai linksmai ir pamokančiai.
 

Po spektaklio mokiniai pakvietė aktorius puodeliui arbatos. Labai knietėjo juos pakalbinti, lėles pačiupinėti. Paklausti, ar saldi lėlių teatro aktoriaus duona, svečiai atsakė, kad labai įvairaus skonio. Jie buvo laimingi, kad mūsų žiūrovai taip šiltai ir nuoširdžiai reagavo į spektaklį. Aktoriui – tai didžiausias atpildas.

Svečiai papasakojo apie teatro režisierių, nacionalinės premijos laureatą Vitalijų Mazūrą. Nustebome sužinoję, kad režisieriui jau 80 metų, (jo režisuota „Raudonkepuraitė“ buvo tokia šiuolaikinė!). Sužinojome, kad lėlės gaminamos užsienyje, dažniausiai Rusijoje. Su planšetinėmis lėlėmis „Raudonkepuraitė“ ir „Senelė“ mūsų mokinės Adelė ir Rusnė čia pat improvizavo linksmą pokalbį ir sulaukė profesionalų pagyrų. Mokyklos jaunieji lėlininkai pasidžiaugė savo pasiekimais.
 

Atsisveikindami aktoriai palinkėjo mokiniams neblėstančios kūrybos ir netylančių aplodismentų.

Tai buvo Alizavos mokyklos bendruomenės skaitymo skatinimo projekto „Šeimyninė kelionė po lietuvišką mitologiją“ renginys. Projektą iš dalies finansuoja Kultūros taryba.

Danutė Miknevičienė,
 Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.