Įteikta pirmoji Jono Avyžiaus literatūros premija

Rajono meras G. Čepulis ir Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja A. Kascėnienė perduoda R. Granauskui skirtos premijos rekvizitus ir dovanas D. Mušinskui

Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešoji biblioteka 2012 m. gegužės 31 d. surengė iškilmingą žymaus kraštiečio rašytojo Jono Avyžiaus 90-ųjų gimimo metinių minėjimą, kurio metu buvo įteikta rajono savivaldybės įsteigta pirmoji Jono Avyžiaus literatūros premija. Premijos laureatu už novelių romaną „Trys vienatvės“ tapo rašytojas Romualdas Granauskas.

Renginį vedė kraštietis Juozas Šalkauskas. Jis perskaitė ištraukas iš rašytojo Jono Avyžiaus „Autobiografinių fragmentų“ – apie begalinį norą rašyti, pirmuosius literatūrinius bandymus. Liaudies dainomis, akompanuojant Aušrai Tiškevičienei,Kalba aktorius Juozas Budraitis džiugino kraštietė solistė Sofija Jonaitytė, grojo Algimanto Raudonikio meno mokyklos jaunieji smuikininkai, vadovaujami Zitos Gaškauskaitės.

Vieno populiariausių J. Avyžiaus romanų „Sodybų tuštėjimo metas“ ištraukas skaitė legendinis aktorius Juozas Budraitis, to paties pavadinimo filme 1976 m. atlikęs Gedimino Džiugo vaidmenį. Renginio metu buvo demonstruojamos nuotraukos iš Kalba Irena AvyžienėViešojoje bibliotekoje saugomo Jono Avyžiaus asmeninio archyvo.

Šiltais prisiminimais apie J. Avyžių dalijosi artimiausias ir brangiausias jam buvęs žmogus – žmona Irena, į kurios trapų, bet patikimą petį sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis galėjo atsiremti ir kuria galėjo pasikliauti. „Jaučiau dvasinį komfortą, gyvendama su Jonu, – sakė Irena Avyžienė, taip pat dėkojo Joniškio J. Avyžiaus viešosios bibliotekos darbuotojams už rašytojo atminimo puoselėjimą, rajono savivaldybei – už įsteigtą Jono Avyžiaus literatūros premiją.

Premijos atrankos grupės pirmininkė, Šiaulių universiteto docentė dr. Džiuljeta Maskuliūnienė kompetentingai aptarė visų pretendentų į premiją kūrinius. Literatūrologė akcentavo, kad rašytojo premijos įsteigimas yra pats didžiausias atminimo įamžinimas ir žymaus kraštiečio pagerbimas, džiaugėsi, kad pirmoji Jono Avyžiaus premija literatūros klasikui R. Granauskui pratęsia klasiko Jono Avyžiaus prozos kelią.Šventės akimirka

Jono Avyžiaus literatūros premijos laureatas R. Granauskas dėl sveikatos į šventę negalėjo atvykti. Rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis ir Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Asta Kascėnienė premijos rekvizitus ir dovanas įteikė Rašytojų sąjungos valdybos nariui, „Metų“ žurnalo vyr. redaktoriui Danieliui Mušinskui, prašydami jas kartu su nuoširdžiais joniškiečių linkėjimais perduoti R. Granauskui. Dž. Maskuliūnienė įteikė laureato diplomą. D. Mušinskas perdavė R. Granausko linkėjimus joniškiečiams ir keletą rašytojo autografuotų knygų bibliotekos skaitytojams.

Rajono meras simbolinę gėlių puokštę ir naują knygą „Joniškio kraštas“ įteikė Irenai Avyžienei kaip gyvajam tiltui tarp išėjusio Jono Avyžiaus ir jo gimtinės.Pirmoje eilėje – J. Avyžiaus seserys, rajono savivaldybės atstovai ir renginio svečiai

Susirinkusiesiems parodytos ištraukos iš režisierės Agnės Marcinkevičiūtės filmo apie Romualdą Granauską „Raudonu ant balto“.

Bibliotekos direktorės pavaduotoja Violeta Vilčiauskienė, sakydama, kad bibliotekai teko kilni misija puoselėti kraštiečio, literatūros klasiko atminimą, padėkojo visiems už gražų renginį, rajono savivaldybės merui, tarybos nariams už supratimą ir bibliotekos idėjos įsteigti premiją įgyvendinimą.

Gėlių žiedais pagerbtos iškilmingame minėjime dalyvavusios J. Avyžiaus seserys Adolfina ir Stasė, renginio svečiai, atlikėjai.

Renginio rėmėjai: Joniškio rajono savivaldybė ir Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas.

Dalia Norvaišienė,
Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos
Bibliografijos ir informacijos skyriaus vyr. bibliotekininkė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.