Rimanto Kmitos viešnagė Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje

2017-05-09

 


2017 m. gegužės 6 dieną Šiaulių rajono Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje viešėjo kūrėjas, poetas, literatūrologas, kritikas, romano „Pietinia kronikas“ autorius Rimantas Kmita. Kuršėniškiai turėjo išskirtinę galimybę iš pirmų lūpų išgirsti žaismingų romano epizodų šiaulietiška, daugelį privertusia nusišypsoti, šnekta.

Knyga „Pietinia kronikas“ skirta autoriaus gimtajam Šiaulių miestui, pietiniam jo rajonui. „Pietinia kronikas“ – vieno vaikino istorija iškart po nepriklausomybės. „Kožos ir treningai, meilė ir pinigai, laukinis kapitalizmas ir regbis. Juokas pro ašaras… i viskas – originals“ – taip pristatoma ši šiaulietiška kalba parašyta knyga, autoriui atnešusi Jurgos Ivanauskaitės vardo premiją.  Rimantui Kmitai  2000 m. įteikta  Z. Gėlės-Gaidamavičiaus premija už geriausią 1999 m. poetinį debiutą – už knygą „Nekalto prasidėjimo“. 2010 m. „Lietuvos ryto“ premija už kultūrinę eseistiką – už knygą „Ištrūkimas iš fabriko: modernėjanti lietuvių poezija XX amžiaus 7-9 dešimtmečiais“.

Knygos pristatymo metu rašytojas mielai dalijosi knygos gimimo paslaptimis, įžvalgomis apie kalbą, šiaulietiška šnekta skaitė knygos ištraukas, atsakinėjo į klausytojų užduodamus klausimus. Miuziklas, nauja knyga, o gal net kino filmas – tokiomis intriguojančiomis mintimis dalijosi autorius apie romano tęstinumą.

Popietės dalyviai buvo nušviesti ne tik autoriaus kūrybos, šiaulietiškos šnektos, bet ir geros nuotaikos. Pabaigoje visi dalyvavusieji turėjo galimybę įsigyti romaną su autoriaus palinkėjimu.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Šiaulių r. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja

Nuotraukos bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkės
 Robertos Rasikienės
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.