Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Kairių bibliotekoje

2013-11-25

Kasmet lapkričio mėnesio pradžioje rengiamas „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“ projektas. Šių metų savaitės tema – „Žiema Šiaurėje“. Kairių biblioteka jau septinti metai dalyvauja „Šiaurės šalių bibliotekos savaitės“ projekte.

Lapkričio 11 d. Kairių bibliotekoje prasidėjo Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Savaitė prasidėjo šviesos ir žodžio švente „Auštant“ žvakių šviesoje. Iš pat ryto į biblioteką atskubėjo Kairių pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės ir 1 klasės moksleiviai lydimi mokytojų Dženaros Astasevičienės ir Genės Grinienės. Bibliotekininkė vaikams papasakojo apie šiaurės šalis, vaikų knygų rašytoją ir dailininkę Ingą Borg. Ji gimė 1925 metais Stokholme. Būdama devyniolikos išsikėlė gyventi į kalnus. 1955 m. pasirodė jos debiutinė knyga „Plupas ir šiauriniai elniai“. Po to ji parašė ir iliustravo dar 24 knygas apie Plupą bei 15 kitų knygų vaikams. 1970 m. buvo apdovanota Elsos Beskow medaliu, o 1982 m. – didžiuoju Literatūros prizu.

Bibliotekininkė vaikams paskaitė ištrauką iš Ingos Borg kūrinio vaikams „Žiema su Plupu“. Tai kūrinys apie mažą nematomą žmogeliuką mėlynais plaukais, raudona nosimi ir oranžiniu šaliku. Pasiklausę ištraukos vaikai prisiminė žiemą. Parėję į mokyklą vaikai piešė patikusius veikėjus ir surengė darbelių parodą Kairių miestelio bibliotekoje.

Vakare vyko renginys suaugusiesiems „Temstant“, buvo skaitoma ištrauka iš Tarjei Vesaas (1897-1970) – norvegų rašytojo knygos „Ledo pilis”.

Bibliotekoje veikė fotografijų paroda „Po Šiaurės dangum“, nuotraukas iš Skandinavijos šalių parodai atnešė bibliotekos skaitytoja Daiva Vaitekūnaitė.

Ramutė Preimontienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Kairių filialo vyr. bibliotekininkė

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.