Šviesos ir žodžio šventė Žemynos progimnazijoje

Šviesos ir žodžio šventė Žemynos progimnazijoje
Lapkričio 12 d.  Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centras pakvietė į tradicinį Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginį – „Šviesos ir žodžio šventę“, vykusią Žemynos progimnazijos bibliotekoje. Dalyvavo II ir III klasių mokiniai. Žvakių šviesoje buvo skaitoma ištrauka iš norvegų rašytojo Thorbjørn Egner knygos „Peliukas-lipiukas Klasas“. Tuo pačiu metu šį tekstą įvairiomis kalbomis skaitė tūkstančiai vaikų abipus Baltijos jūros. Šis projektas Žemynos progimnazijoje vykdomas jau ne pirmi metai. Organizuojant įvairius šventinius renginius aktyviai dalyvavo bibliotekos vedėja Janina Bėruvienė, mokytojos Marija Antulienė, Violeta Jakubonienė ir Severina Trepinaitienė.Šviesos ir žodžio šventė Žemynos progimnazijoje

Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja – populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą, skatinti savišvietą organizuojant kultūros renginius pasiūlyta bendra tema. Projektu siekiama skatinti Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinį bendradarbiavimą, pabrėžiant bibliotekų svarbą visuomenės kultūriniame gyvenime. Šiais metais Šiaurės ir Baltijos šalis vienijo tema „Įvairialypė Šiaurė“.

Vaikai ir mokytojos dalijosi įspūdžiais iš kelionių po Šiaurės šalis. Ypač visus sužavėjo mokytojos Violetos Jakubonienės pasakojimas apie Daniją. Mokiniai susidomėję klausėsi apie danų tradicijas – ten kalėdines dovanas neša nykštukai, kurie prieš Kalėdas būriais apsigyvena danų namuose, su transporto naujienomis per žinias supažindina pliušinis žaislas – Haris, per šeimos šventes visada iškeliama valstybinė vėliava. Taip pat visus labai stebino danų vaikų ankstyvas savarankiškumas – vienerių metų mažylis jau moka Šviesos ir žodžio šventė Žemynos progimnazijojeužsirišti batraiščius.

Bibliotekoje buvo parengta paroda „Kviečia Šiaurės šalys“, kuri išsamiai supažindino su visų Šiaurės šalių – Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Islandijos, Danijos bei Grenlandijos, Alandų ir Farerų salų istorija ir kultūra. Parodos rengėjos – Vaikų literatūros centro darbuotojos Aurelija Rauckienė ir Jūratė Pocienė.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitės metu buvo gaminami suomių, norvegų, švedų valgiai. Prie šventinio vaišių stalo, kurį paruošė VIa klasės mokiniai su mokytoja S. Trepinaitiene, buvo galima pasivaišinti švediškais mėsos kukuliais grietinės padaže, norvegiškais blynais, suomišku braškių pyragu ir danišku gaiviuoju gėrimu. Mokiniai ne tik pagamino visus šiuos patiekalus, bet ir pasakojo apie atskirų Šiaurės šalių virtuvės ypatumus.

Visų renginių metu mokiniai stebino savo išradingumu ir entuziazmu, kuris neliko nepastebėtas. Visi šventinių renginių dalyviai buvo apdovanoti knygų skirtukais ir Šiaurės šalių bibliotekų savaitės atributika.

Jūratė Pocienė,
Vaikų literatūros centro skaityklos vedėja
Nuotraukos autorės

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.