Literatūrinė popietė su rašytoja Danguole Kandrotiene

2017-02-27

 


Vasario 1 d. Vilniaus Gabijos gimnazijoje antrų, trečių ir ketvirtų klasių mokiniams vyko literatūrinė popietė su rašytoja Danguole. Popietės tikslas – supažindinti pradinių klasių mokinius su šiuolaikiniais vaikų literatūros rašytojais, paskatinti skaityti vaikų literatūrą, pajusti skaitymo naudą.

Viešnia gimnazijoje lankėsi jau trečiąjį kartą. Ji jauniesiems skaitytojams pristatė tik ką išleistą knygą „Pasaiba ir maumų medis“. D. Kandrotienė papasakojo, kaip gimė mintis parašyti knygą „Pasaiba“, o knyga „Pasaiba ir maumų medis“ yra antroji knyga apie nediduką, gauruotą, linksmą padarėlį. Rašytojai labai svarbu stebėti, bendrauti, klausytis, įsiklausyti į klausimus ir nuoširdžiai atsakyti.

Dalydama autografus autorė nuoširdžiai bendravo su mokiniais ir pati pateikė vaikams klausimų. Rašytoja ragino mokinius ne tik skaityti, bet ir patiems kurti knygas, nes knyga – tai fantazijos ir svajonių vieta.

3 d klasės mokiniai vaidino ištrauką iš knygos „Pasaiba ir maumų medis“. Dailės mokytoja Audronė Mockuvienė su 3–4 klasių mokiniais parengė kūrybinių darbų parodą „Pasaiba ir maumų medis“. Prie aktų salės vyko leidyklos „Debesų ganyklos“ knygų mugė.
 

    

Nusidriekusi eilutė prie autorės įrodo, kad susitikimai su vaikų knygų rašytojais yra efektyvus skaitymo skatinimo būdas ir kad skaitymas Gabijos gimnazijoje daugeliui pradinukų yra svarbus ir malonus užsiėmimas.

Tekstą parengė pradinių klasių mokytoja
 Kazė Startienė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.