Auginame kūrybos daigelius

2004-12-04 

Pavasarį šioje svetainėje dalinausi įspūdžiais apie Biržų Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos vykdytą projektą „Pasibelsk, poezijos fėja!“. Projekto metu mažieji biržiečiai kūrė eilėraščius, juos iliustravo ir viską sudėjo į bendrą poezijos knygą. Tada išreiškiau mintį, kad mūsų vaikai pilni įvairiausių kūrybinių daigelių. Dabar noriu pasidžiaugti kitu vykdytu projektu, kurio dėka tie daigeliai dar labiau paaugo.

O pradžia buvo tokia. Jau senokai kirbėjo mintis paprašyti Biržų Vl. Jakubėno muzikos mokyklos Dailės skyriaus mokinius savo darbuose pavaizduoti kokio nors žinomo literatūros kūrinio personažus. Bet kokį autorių pasirinkti...? Ir šiais metais pasitaikė puiki proga. Rugpjūčio mėnesį minėjome H. Ch. Anderseno premijos laureatės, vienos žymiausių pasaulio vaikų literatūros kūrėjų, suomių rašytojos Tuvės Janson 100-ąsias gimimo metines. Rašytoja išgarsėjo sukūrusi seriją knygų apie džiugesio, meilės, namų šilumos kupiną trolių Mumių slėnį ir jo gyventojus.

Dailės mokytojos Sandra Sukarevičiūtė ir Gražina Visockienė mielai sutiko su mumis bendradarbiauti. Jų mokiniai rugsėjo pradžioje ne kartą lankėsi bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriuje. Skyriaus darbuotoja Odeta Skrivelienė vaikams pasakojo apie T. Janson vaikystę, supažindino su jos kūriniais, smulkiai aptarė beveik kiekvieno trolių Mumių slėnio gyventojo išvaizdą, charakterio bruožus. Paskui vaikai du mėnesius dirbo.

Lapkričio 10 d. Biržų pilies Didžiojoje salėje įvyko Biržų Vl. Jakubėno muzikos mokyklos Dailės skyriaus mokinių grafikos ir keramikos parodos „Trolių Mumių slėnio gyventojai“ atidarymas. Jaunųjų menininkų sukurti darbai pranoko mūsų lūkesčius. Oi, kiek daug gali vaikų fantazija, vaizduotė, kai prie jos dar prisideda kūrybingi, savo darbą mylintys mokytojai... Kas gi čia...? Pasirodo, tai Muminuko mylimoji, puošeiva Freken Snork. Ir būtinai – su žiedeliu ant kojos. O čia? Lūpine armonikėle groja klajoklis, vienišius Snusmumrikas. O ten – visada tik į priekį skubantys paslaptingieji hatifnatai, kurie atgyja tik įelektrinti žaibo... Vaikščiojome, gėrėjomės ir tarsi iš naujo skaitėme garsios suomių rašytojos knygas, kurios nušvito visai kitomis spalvomis. Džiugu, kad vaikai pajuto T. Janson kūrybos esmę, sugebėjo perteikti jos herojų nuotaikas, charakterius. Tikiuosi, šią rašytoją jie prisimins ilgai. Be to, juk yra dar tiek daug ne mažiau įdomių literatūros kūrinių, kurių herojai taip pat galėtų tapti gabių vaikų ir jiems padedančių mokytojų kūrybos objektu. Tai gal ir ateityje bendradarbiausime.
 


 

 

Danutė Medinienė,
Biržų Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.