Pabėgę į pasakų pasaulį

2018-09-04
 

Visą vasarą Zarasų viešoji biblioteka kvietė vaikus dalyvauti skaitymo skatinimo programoje „Vasarą skaitome kitaip 6“. Vienas iš užsiėmimo ciklų buvo skirtas pasakoms. Kodėl būtent pasakos? Nes tai vienas mėgstamiausių vaikų literatūros žanrų. Nes tik pasakose gėris nugali blogį, dominuoja geri darbai. Tai yra puiki auklėjimo priemonė, formuojanti vaiko mąstymą bei žmogiškąsias vertybes.

Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Olga parengė tris smagius užsiėmimus: pasakos apie žvėrelius, paukščius, bestuburius.

Kiaulės giminaitis? Pirmasis užsiėmimas, kuriame atsitiktinai dalyvavo tik mergaitės, buvo skirtas žvėreliams. Dalyviai pasirinko skaityti pasakas apie avelę, lapę, vilką, mešką („Lietuvių pasakos apie žvėris, gyvulius ir paukščius“). Vaikai vienas po kito vardijo pažįstamus gyvūnus, puikiai žinojo kurie gyvena Lietuvos miškuose, kurie – Afrikoje. Po viktorinos baltuose lapuose atsirado šerniukai Knisliukas ir Burgeris, vilkas Juodžius, elnias Benbis, šuniukas Šapis ir kiti gyvūnai..

Be kirvio, be pjūklo namą pastato? Antrasis ciklo užsiėmimas buvo skirtas laukiniams ir naminiams paukščiams. Vaikai pasakojo, kad kaime seneliai augina žąsis, vištas, gaidžius. Laukuose mato gerves, gandrus, garnius, ežeruose atpažįsta gulbes, antis, kirus, o danguje – varnas, balandžius, zyles ir kitus paukščius. Skaitymams pasirinktos gražiausios lietuvių liaudies pasakos „Gulbė – karaliaus pati“, „Vištytė ir gaidelis“.

„Dėl suplėšytų kelnyčių
Tas gaidys, visai netyčia –
Riešutų kai metė kekę,
Pamušė vištelei akį!“

Kas su savimi namą nešioja? Tai popietė, skirta bestuburiams Lietuvos gyvūnams, kuri prasidėjo filmuku „Musė – vilko pusė“ peržiūra. Vaikai draugiškai skaitė eiliuotas pasakas: S. Nėries „Eglė žalčių karalienė, K. Kubilinsko „Varlė karalienė“.

„Visos varlės kvarkia,
Visos varlės kvarkia.
Kad varlytė
Kurkulytė
Už karaliaus teka...“

Po skaitymų dalyviai minė mįsles, sprendė kryžiažodį, piešė.

Už dalyvavimą edukacinėje skaitymo skatinimo programoje dalyviai buvo apdovanoti prizais – rašikliais, atšvaitais.

Kiekvienam užsiėmimui buvo parengtos pasakų apie paukščius, žvėris ir bestuburius parodėlės. Vaikai dalijosi įspūdžiais apie perskaitytas knygas, pasiėmė knygų į namus. Mergaitėms užsiėmimų metu labai patiko piešti, o berniukai mieliau rinkosi kryžiažodį. Pasirodo, mažieji labai gudrūs – jie neužtruko atspėti kas yra raudonais žirneliais, juodais taškeliais? Kas yra plačiom kojelėm, geltona nosele ir balta suknele? Arba kas plėšrus kaip vilkas ir naktimis staugia? O TU ar žinai?

Olga Černova,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Inesa Dumbravienė,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotraukos autorių ir Vitos Juškėnienės


 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.