Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiai Vilniaus Žemynos progimnazijoje
2014-11-18

 
 
 
  
 
 
Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centras lapkričio 10 d. surengė šviesos ir žodžio šventę Žemynos progimnazijos bibliotekoje. Tai Šiaurės šalių bibliotekų savaitės, kurios šių metų tema „Troliai Šiaurėje“, tradicinis renginys. Dalyvavo IV b klasės mokiniai su mokytoja Violeta Jakuboniene. Žvakių šviesoje mokiniai ne tik skaitė ištrauką iš suomių rašytojos Tove Jansson knygos „Tėtis ir jūra“, bet ir buvo paruošę nuotaikingą inscenizaciją.

Tuo pačiu metu šis tekstas buvo skaitomas Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekose, dalyvaujančiose šiame projekte. Pagrindinė šio projekto idėja – populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą, skatinti savišvietą organizuojant kultūros renginius pasiūlyta bendra tema. Projektu siekiama skatinti Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinį bendradarbiavimą, pabrėžiant bibliotekų svarbą visuomenės kultūriniame gyvenime.

Organizuojant šventinius renginius aktyviai dalyvavo Žemynos progimnazijos bibliotekos vedėja Janina Bėruvienė, mokytojos – V. Jakubonienė ir Severina Trepinaitienė.

Šių metų rugpjūčio 9 d. buvo minimas visame pasaulyje žinomos ir mylimos suomių rašytojos ir dailininkės T. Jansson gimimo 100 metų jubiliejus. Ta proga bibliotekoje buvo parengta paroda apie jos gyvenimą ir kūrybą, o IV b klasės mokinių piešti troliai Mumiai papuošė mokyklos parodų stendą (paroda „Trolių pasaulyje“).

T. Jansson ir jos kūryba buvo prisiminta ir prie vaišių stalo, kurį paruošė VIe klasės mokiniai su mokytoja S. Trepinaitiene. Vaišių stalą mokiniai papuošė Suomijos vėliavėlėmis, o valgių receptus ėmė iš T. Jansson iliustruotos Sami Malila knygos „Muminuko mamos receptai“. Pasirinkti patiekalai lengvai pagaminami ir skanūs – tai maltos mėsos ir makaronų apkepas, blynų tešlos pyragas su obuoliais, nerūpestingos mamos sausainėliai „Avižinės skiedrelės“ ir „Stebuklingas rudens nakties“ gėrimas (karštos obuolių sultys).

Vaikų literatūros centro Aptarnavimo ir edukacijos skyriaus vyriausioji bibliotekininkė-skyriaus vedėjo pavaduotoja Jūratė Pocienė padėkojo visiems šventinių renginių dalyviams, pakvietė apsilankyti ir skaityti Vaikų literatūros centre, tradiciškai padovanojo knygų skirtukų ir įteikė Vaikų literatūros centro padėkas už pagalbą ir aktyvų dalyvavimą Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose Žemynos progimnazijos bibliotekos vedėjai J. Bėruvienei, mokytojoms – V. Jakubonienei ir S. Trepinaitienei , taip pat IV b ir VI e mokiniams.
 
 
 
 
 

Jūratė Pocienė,
 Vaikų literatūros centro
 Aptarnavimo ir edukacijos skyriaus
 vyriausioji bibliotekininkė-skyriaus vedėjo pavaduotoja

Nuotraukos autorės 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.