Bibliotekų naujienos

2018 m.
 Stebuklai, tradicijos ir Kalėdos kiTAIP
Baltomis puraus sniego kepurėmis pasipuošę stogai ir medžiai. O gruodžio apsnigtais takais ir takeliais atkeliavo Kalėdos, laukiamos žiemos šventės. Norėdami išgirsti apie jų prasmę, pasidalinti mintimis, pabūti kartu ir sukurti kalėdinį grožį sau ir bibliotekai – visą gruodžio mėnesį į Zarasų viešąją biblioteką ir padalinius rinkosi įvairaus amžiaus dalyviai.


 
Zarasų viešoji biblioteka įgyvendino tęstinį projektą
2018 metais Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka įgyvendino tęstinį projektą „Virtualus turas. Pasaulis pagal žymias krašto moteris“. Biblioteka kviečia į virtualią ekskursiją, leidžiančią iš naujo atrasti, kokios moterys įtakojo Zarasų krašto vystymąsi, prisiminti Zarasų krašto poetų romantikų literatūros paveldą ir vėl atrasti Zarasų kraštą.

 


 Šiaurės herojų viešnagė Alizavos mokykloje
Tradiciškai antrąją lapkričio mėnesio savaitę buvo vykdomas tarptautinis Šiaurės šalių asociacijos Norden inicijuojamas projektas „Šiaurės šalių literatūros savaitė 2018“. Šių metų literatūros savaitės tema – „Herojai Šiaurėje“.
 
 

 
Violetos sagos Žiežmarių bibliotekoje
Pirmosios sagos buvo pagamintos 1706 m, jos gaminamos buvo iš dramblio kaulo, medžio, molio, stiklo, gintaro. Pati akivaizdžiausia sagos funkcija – susegti dvi drabužio dalis, taip pat jos naudojamos papuošimui.

 


 Nemirtinga Sauliaus Šaltenio proza
Kai šlovingai medžiai pasipuošia auksu ir raudoniu, kai takus nukloja klevo lapai ir kaštonai, o saulė lepina paskutine šiluma, Zarasų viešoji biblioteka knygos mylėtojus sukviečia į tradicinį prozos rudenį. Spalio 10 dieną vykusiame literatūros renginyje dalyvavo prozininkas, dramaturgas, scenaristas Saulius Šaltenis.

 

 


 

 

Grybai ir literatūra
Spalio 1 d. Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos mokytojos Jūratė Kuliukienė ir Renata Ulinskienė, pakvietė į atvirą integruotą biologijos ir lietuvių literatūros pamoką 8 klasėje „Pasivaikščiojimas po grybų šalį“. 
 
 
 
 


 Kūrybinės improvizacijos Knygos kelyje
Sužinoti, kurti, improvizuoti Zarasų rajono gyventojai ir svečiai galėjo balandžio-rugpjūčio mėnesiais dalyvaudami projekto „Kūrybinių improvizacijų ciklas „Knygos kelias II“ Zarasų viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose“ edukacinėse veiklose.

 
 
Pabėgę į pasakų pasaulį
Visą vasarą Zarasų viešoji biblioteka kvietė vaikus dalyvauti skaitymo skatinimo programoje „Vasarą skaitome kitaip 6“. Vienas iš užsiėmimo ciklų buvo skirtas pasakoms. Kodėl būtent pasakos? Nes tai vienas mėgstamiausių vaikų literatūros žanrų. 


 
Parodos ir knygos alėja
„Nakties skaitymais“ miesto šventei skirta Zarasų viešosios bibliotekos programa nesibaigė. Šeštadienis prasidėjo Valužių šeimos fotografijų ir iliustracijų parodų atidarymu Vaikų literatūros skyriuje. 
 
 
 


 Vienuoliktoji eiliuoto žodžio ir dainos šventė
Tikriausiai daugelis zarasiškių pritars, kad vienas didžiausių ir laukiamiausių renginių bibliotekoje yra „Nakties skaitymai“. Kūrybinė išraiška, jaukus muzikavimas, gaivi rugpjūčio nakties ramybė ir vėl kvietė klausytoją leistis į intriguojančių improvizacijos vingių kupiną kelionę.
 
 
 


 Knygos kelias II festivalyje „Basomis“
Rugpjūčio pirmąjį šeštadienį Antalieptės festivalyje „Basomis“ vyko renginys „Tu gali sukurti knygą Antalieptėje“. Tai Zarasų viešosios bibliotekos projekto „Kūrybinių improvizacijų ciklas „Knygos kelias II“ Zarasų viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose“ dalis.


 
„Kai nustojame skaityti, nustojame rūpintis savimi“
Artėjant knygos šventei Zarasuose –„Nakties skaitymams“ ir „Mažajai knygų mugei“ – pasidalyti mintimis apie skaitymą atvyko filosofijos daktaras, žurnalistas, knygų sudarytojas, Lietuvos Respublikos Seimo narys Andrius Navickas.


 


 Šimtmečio ateities eskizai
Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje kelias dienas nuo ankstyvo ryto iki vakaro tarp knygomis, teptukais, dažais, popieriumi ir kitokiomis priemonėmis apkrautų stalų ir stalelių dirbo būrelis vaikų ir suaugusiųjų.


 
 


 
Vasaros skaitymai: „Pažink aplink mus augančias vaistažoles“
Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka džiaugiasi puikiais orais ir su jaunaisiais skaitytojais keliauja į gamtą, į žolynais nusėtus takus ir laukus.


 
 
 


 Atvėrėme vartus vasarai ir vasaros skaitymams
Birželį startuoja vasaros edukacinė skaitymo programa Zarasų viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose. Visą vasarą vaikai galės dalyvauti įdomiuose kūrybiniuose užsiėmimuose – pažinti paukščius, gyvūnus, miestus. Bibliotekininkės kviečia keliauti po Lietuvos šimtmetį, fotografuoti, kurti pasakas, atrasti savo dar neatskleistus talentus.
 
 
 


 Spalvingi vaikystės piešiniai

Tarptautinę vaikų gynimo dieną Kaišiadorių rajono Žiežmarių miestelio bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vyko Patricijos Širvinskaitės  piešinių parodos atidarymas.

 

 

Garsiniai skaitymai „Knygos šviesa“ Verbūnų bibliotekoje
Šių metų gegužės 24–25 dienomis Šiaulių rajono viešosios bibliotekos Verbūnų filialas organizavo akciją – garsinius skaitymus „Knygos šviesa“ kaimo vienišų senelių ir neįgaliųjų namuose.
 
 
 
 
Džiazas, popierius ir žirklės
Zarasų viešoji biblioteka ir Knygų šalis paskutinįjį gegužės šeštadienį šeimas, jaunimą ir suaugusiuosius kvietė į renginį „Džiazas, popierius ir žirklės Knygos kelyje“. Apsilankę Zaraso ežero Didžiojoje saloje įsikūrusiose kūrybinėse dirbtuvėse, Zarasų gyventojai ir svečiai galėjo ne tik pamatyti, bet ir patys išbandyti ir pajusti kūrybos džiaugsmą tapdami menininkais.

 


 Poezijos pavasario paukštė Zarasuose
Kiekvienais metais sužydus sodams, kvepiant alyvoms, poetinio žodžio mėgėjai kviečiami į tradicinę poezijos šventę. Šiais metais Zarasų viešojoje bibliotekoje organizuojamo Poezijos pavasarėlio data sutapo su tarptautinio poezijos festivalio Poezijos pavasaris laiku
 
 
 
Akcija „Skaito žiežmariečiai“ pavyko!

Kaišiadorių rajono viešosios bibliotekos organizuojama akcija ,,Skaito žiežmariečiai“ vyko trečiąjį kartą. Šį kartą dalyvių skaičius buvo didžiausias. 205 žiežmariečiai ir miestelio svečiai miesto aikštėje skaitė savo atsineštas knygas. 

  
 

Europos diena Zarasuose „Po Europos kultūrų skėčiu“
Gegužės 9 dieną minima Europos diena. Jau ne pirmus metus šią šventę organizuoja ir Zarasų viešoji biblioteka. Kasmetiniai Europos dienos minėjimai tradiciškai yra skiriami pagrindinei Europos metų temai. 2018 metai yra paskelbti Europos kultūros paveldo metais. 


 
„Atžalyno“ pėdsakai šiandieninio jaunimo širdyse
Kazio Binkio pjesė „Atžalynas“ – apie meilę savo tautai ir tikėjimą jaunyste – parašyta tarpukariu. Pirmą kartą Nacionaliniame dramos teatre suvaidinta 1940 m. „Atžalyną“ statė Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Žemaičių teatrai. 
 
 


 Kartu mes kuriame bibliotekos ateitį
Balandžio 23–29 dienomis buvo organizuojama 18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šių metų vienijanti tema skelbė, kad mes visi kartu kuriame ateitį. Sparčiai tobulėjančios technologijos, demografiniai pokyčiai, nauji socialiniai ir ekonominiai reiškiniai, stiprėjantys globalizacijos procesai keičia nusistovėjusius bibliotekų veiklos principus ir kelia naujų profesinių iššūkių.

 
Įsimintinos Vytauto V. Landsbergio pamokos
Kupiškio rajono Alizavos pagrindinė mokykla įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamą projektą „Lietuvos šimtmetis ir knygos vaikams“. Mokiniai įvairiomis formomis supažindinami su sąrašo „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“ knygomis bei jų autoriais.

 
 
Pristatyta knyga apie J. Karinauskytę-Kauneckienę
Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje pristatyta  knyga „Paukštė išskrido... pavasarėjant“. Apie nepaprasto likimo, tačiau paprastą Moterį, iškilią Mokytoją, Šiaulių regiono leidyklos „Saulės delta“ įkūrėją ir vadovę, kultūros mecenatę, Karalienės Mortos premijos talentingiausiems, kūrybiškiausiems ir darbščiausiems Lietuvos vaikams įkūrėją Jadvygą Karinauskytę-Kauneckienę.

 

„Vaikų knyga  – tai pagarba mažųjų didybei“
Tokia skambia ir didžia mintimi, Tarptautinės vaikų knygos dienos minėjimo proga, į skaitytojus kreipėsi latvė Inese Zandere, daugiau kaip 30 knygų vaikams ir paaugliams autorė, redaktorė.

 
 
 


 

Knygos – galingas ginklas
Kovo mėnesį drauge su etikos ir tikybos mokytojomis bei bendraklasiais lankėmės gimnazijos bibliotekos darbuotojų paruoštame knygų pristatyme, kuris buvo skirtas savaitei „Be patyčių“.


 
 
Janina Radvilė: „Neleiskime savo sielai pražilti anksčiau laiko“
Visada džiugina pažintis su įdomiu, sėkmingu, charizmatišku žmogumi. Ypatingai tada, kai žmogus geba įkvėpti kitus, padrąsina kažką keisti savo gyvenime, motyvuoja atrasti sau džiaugsmą teikiančią veiklą. Tokia yra Janina Radvilė, balandžio 10 d. Zarasų viešojoje bibliotekoje skaičiusi pranešimą „Keisti ir keistis niekada nevėlu“.

 
 


 

Užpalių bibliotekoje paminėta Knygnešių diena
Minėdami Lietuvos šimtmetį, džiaugiamės ir didžiuojamės tuo istoriniu tiltu, kuris sujungė 1253 m. liepos 6 d. gimusią senąją Lietuvą ir dabartinę nepriklausomą Lietuvos valstybę. Vargu ar galėtume džiaugtis savo nuostabia kalba be knygnešių, kurie, nepaisydami jokių sunkumų ir kliūčių, spaudos draudimo metais nešė „liepsneles“ į dažno lietuvio trobą.

 


 Rašytojo Pauliaus Juodišiaus kūrybinės dirbtuvės Alizavoje
Kovo 13 d. Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė sulaukė nepaprasto svečio. Į susitikimą su 1–5 klasių mokiniais atskubėjo vaikų knygų kūrėjas Paulius Juodišius. Svečias atsivežė pilną automobilį įvairiausių paties sukonstruotų muzikos instrumentų.
 
 
 
 


 Iš Vilniaus knygų mugės – su įspūdžiais ir gražia dovana
Vasario 22 d. Vilniaus parodų ir kongresų centre „Litexpo“ duris atvėrė 19-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Kaip ir kasmet, susitikti su bičiuliais, pabendrauti su rašytojais, pavartyti ir nusipirkti dar spaustuvės dažais kvepiančių knygų, sudalyvauti įdomiose veiklose, važiuoja Zarasų viešosios bibliotekos kolektyvas.
 
  
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos ir Kuršėnų meno mokyklos renginys „Sava daina – savai kalbai“
Gimtoji šalis Lietuva, atšventusi valstybės atkūrimo šimtmetį, sulaukė ir Tarptautinės gimtosios kalbos dienos. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos ir kuršėniškių bendruomenė pagerbė kalbininko, Kuršėnų miesto Garbės piliečio Vytauto Vitkausko atminimą.
 
 
  

Gedimino sapno legenda
Pagal Balio Sruogos poemą „Giesmė apie Gediminą“ Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos 5-10 kl. mokinių dramos būrelis pastatė lėlių teatriuko spektaklį. Tai 79-oji sąrašo „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“ knyga.
 
 
 Kuršėnuose pristatyta Stasio Butkaus knyga „Vyrai Gedimino kalne“
Artėjant Vasario 16-ajai – pačiai reikšmingiausiai Lietuvos laisvės istorijos datai ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka pirmą kartą Lietuvoje išleido Lietuvos kariuomenės savanorio, visuomenės veikėjo, žurnalisto Stasio Butkaus atsiminimų knygą „Vyrai Gedimino kalne“.

 


 
„Baltoji varnele, atskrisk ar ateik!“
Vasario 6 d. Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekos skaitykloje įvyko poezijos šventė-konkursas, skirtas poeto Sigito Gedos 75-mečiui paminėti.

 
 
 


 
Poetiniai rytmečiai, skirti Martyno Vainilaičio jubiliejui paminėti
Belaukdami poeto Martyno Vainilaičio gimtadienio, Žiežmarių gimnazijos trečiokai su mokytoja Lina Jurevičiene peržiūrėjo skaidres, pasiklausė pagal poeto tekstus sukurtos dainos ir kibo į darbą. 
 
 
 
 

Knygos, dailės ir šokio darna
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius inicijavo visuomenės balsavimą už geriausias lietuvių autorių knygas.
 
 
 
 
 

_____________________________________________

Archyvas

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.