Literatūrinės slinktys

2017-05-03

 

Balandžio 20 dieną Vilniaus Žemynos gimnazijos bibliotekoje vyko susitikimas su Jaunųjų rašytojų festivalio „Literatūrinės slinktys“ dalyviais. Buvo pristatoma jaunoji rašytoja Monika Baltrušaitytė ir festivalio koordinatorius Juozas Žitkauskas bei festivalio organizatorių išleistas knygelių rinkinys „Literatūrinės slinktys“.

Susitikime daugiausiai buvo kalbama apie M. Baltrušaitytę. Jos apsakymas, kurį autorė mums perskaitė, puikavosi knygelėje iš minėto rinkinio. Šiuo metu M. Baltrušaitytė dirba žurnale „Valstybė“ bei verčia tekstus iš anglų kalbos. Monikos noveles spausdina tekstai.lt. Smagu, kad ir mes galėjome pasiklausyti Monikos novelės „Direktorė“, kurioje, kaip ir kituose autorės kūriniuose, nemažai ironijos.

Įdomiausia man buvo klausytis rašytojos gyvenimo istorijos. M. Baltrušaitytė pasakojo, kaip dar būdama maža pradėjo rašyti eilėraščius. Ne tik parašė, savo rankomis parengė, bet ir išleido vieno egzemplioriaus tiražu eilėraščių rinkinuką. Vėliau pradėjo rašyti prozą. Turėjo labai puikią lietuvių kalbos mokytoją, kuri skatino studijuoti žurnalistiką. Deja, spaudimas atbaidė ir Monika  įstojo į teisę. Pasimokiusi ten metus, suprato, kad šis mokslas ne jai, todėl vis dėlto įstojo į žurnalistiką. Kalbėdama apie rašymą teigė, kad rašanti visur, net ir darbe. Pasak Monikos, rašymas susideda iš trijų stadijų: mąstymo, kurio metu užsirašinėja geriausias mintis, antroji stadija – prisivertimas prisėsti ir viską parašyti, o trečioji – redagavimas, kuris užsitęsia tikrai ilgai.

Mane šis susitikimas su jaunąja rašytoja labai sudomino ir, manau, mes visi prasmingai praleidome laiką.


Augustina Vaiginytė,
 Vilniaus Žemynos gimnazijos  III F klasės mokinė
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.