Šiaurės šalių bibliotekų savaitė į Užpalius atėjo vienuoliktą kartą

2014-11-18

 


 
Lapkričio 10 dieną prasidėjo tradicinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Šviesos ir knygos šventė Lietuvoje rengiama jau septynioliktą kartą, o Utenos r. Užpalių bibliotekoje (Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos Užpalių filialas sujungtas su Užpalių gimnazijos biblioteka) – vienuoliktą. Organizuodami renginius norime priminti pasakojimų tradiciją, suteikti progą vaikams ir paaugliams susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečiant susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį. 2014 metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – „Troliai Šiaurėje“.

Pasirengimą šios savaitės renginiams pradėjome spalio mėn. 20 dieną, paskelbdami 2-7 klasių mokiniams skaitymo konkursą „Skaitau – šiltą knygų namą statau“, kurio metu mokiniai skaitė lietuvių ir skandinavų autorių kūrinius ir statė improvizuotą namą. Konkurso dalyvių statyti namai puošia bibliotekos parodų stendą. Darželinukai, priešmokyklinukai ir pirmos klasės mokiniai dalyvavo piešinių, bei kūrybinių darbelių konkurse. Jų darbai puošia Trolių sieną bibliotekoje. Lapkričio 11 dieną 10 val. bibliotekoje vyko Šviesos ir Žodžio šventė 1-4 kl. mokiniams „Auštant“. Antros klasės mokinės Ugnės mama Lina skaitė ištrauką iš Sveno Nordqvisto knygos „Kalėdų senelio staigmena“. Po skaitymo vaikai dalyvavo žaidime „Atspėk“, kurio metu turėjo atspėti kokie trys daiktai, paminėti skaitytame tekste, slepiasi dėžutėje. Bibliotekininkės perskaitė norvegų liaudies pasaką „Trys ožiukai ir trolis“, kurią vaikai noriai inscenizavo. Skaitymo konkurso dalyvių laukė saldūs prizai, o nugalėtojai – Gabrielė (2 kl.), Jorūnas (4 kl.), Pijus (4 kl.), Greta (4 kl.) – buvo apdovanoti dovanėlėmis.

Lapkričio 12 dieną 12 val. vyko renginys 5-7 klasių mokiniams „Paslaptingas ir įdomus Šiaurės pasaulis“. Tekstą iš Prano Mašioto knygynėlio „Norvegų vaikai“ skaitė šeštoko Dominyko mama Jurgita. Kadangi mokiniai buvo atidūs ir įdėmiai klausė skaitomo teksto, tai nesunkiai atspėjo žaidimo „Atspėk“ metu dėžutėje paslėptus daiktus, kurie siejosi su tekstu. Kūrybinės užduoties metu mokiniai buvo suskirstyti į šešias komandas ir turėjo per 10 minučių sukurti pasakojimą pagal gautas trolių figūrėles. Įdomiausio pasakojimo kūrėjų laukė padėkos atvirukai, o visų dalyvių – saldūs prizai. Baigiantis renginiui, apžvelgėme skaitymo konkurso dalyvių atneštus namelius ir apdovanojome nugalėtojus – Medeiną (5 kl.), Viktoriją (6 kl.), Samantą (6 kl.), Odetą (6 kl.).

Lapkričio 13 dieną 11 val. į biblioteką sugužėjo darželinukai ir priešmokyklinukai. Jie dalyvavo savo pirmosios kūrybinių darbų parodos atidaryme. Bibliotekininkės jiems perskaitė skandinavų pasaką, kurią jie su dideliu užsidegimu vaidino. Vėliau jie ieškojo bibliotekoje pasislėpusių trolių, suradusiųjų laukė spalvinimo knygelės o visų – paruošta kino salė, kur, patogiai sėdėdami ant sėdmaišių ir valgydami kukurūzų spragėsius, žiūrėjo filmą apie trolių nuotykius.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė baigėsi lapkričio 14 dieną 13 val. režisierės, aktorės Birutės Mar ir jos draugų kultūrine edukacine programa pagal Jono Biliūno kūrybą „Jis ir Ji“ 8-12 klasių mokiniams ir suaugusiems. Šis renginys – dalis projekto „Knyga Užpalių paauglių rankose“, įgyvendinamo Užpalių gimnazijos iš Kultūros rėmimo fondo Skaitymo skatinimo programos.

Šios savaitės renginių organizavimą parėmė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pagal vietos bendruomenių savivaldos 2013–2015 metų programą.

 

Bibliotekininkės

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.