Projekto „Skaitydami kuriame, bendraujame, svajojame“ renginiai Ukrinuose

K. Kasparavičius su Renavo, Židikų, Ukrinų moksleiviais
Lapkričio 23 d. Ukrinų kultūros namuose vyko susitikimas su garsiu rašytoju, knygų iliustruotoju Kęstučiu Kasparavičiumi. Tai buvo baigiamasis Mažeikių viešosios bibliotekos Ukrinų filialo vykdomo projekto „Skaitydami kuriame, bendraujame, svajojame“ renginys vaikams. Projektas dalinai finansuojamas iš Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos skaitymo skatinimo programos lėšų.

Į susitikimą susirinko gausus būrys Ukrinų, Renavo, Židikų ir aplinkinių kaimų vaikų, jų tėveliai, mokytojai. Gal todėl, kad svečiuose K. Kasparavičius – vienas mylimiausių vaikiškų knygų autorių ir iliustruotojų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Nuo 1984 metų Kęstutis iliustravo apie 50 knygų vaikams, kai kurias iš jų ir iliustravo, ir parašė. Tai – „Kvailos istorijos“, „Trumpos istorijos“, „Kiškis Morkus Didysis“ ir kt. Visos jos vaikų mėgstamos ir mielai skaitomos. O apdovanojimus sunku ir išvardyti: 1993 m. Bolonijos knygų mugėje už iliustracijas E. Learo knygai „Antis ir kengūra“ jis buvo apdovanotas UNICEF „Metų iliustruotojo“ diplomu, 1994 m. Barselonoje vykusiame iliustracijų konkurse pelnė II vietą už iliustracijas F. Dostojevskio knygai „Sąžiningas vagis“ ir nemažai kitų.

Smalsūs, aktyvūs, piešti ir knygas skaityti mėgstantys vaikai atidžiai klausėsi dailininko pasakojimų, klausinėjo, bandė atspėti, kokiomis kalbomis parašytas knygas rašytojas laikė rankose. Rašytojas papasakojo, kaip gimė pirmosios jo pieštos knygos, kaip pradėjo rašyti trumpas istorijas ir kad piešti jam patinka labiau, negu rašyti. Daug Ukrinų pradinių klasių mokinių dovana K. Kasparavičiuigerų emocijų suteikė rašytojo pasiūlyta bendravimo forma – kartu piešti.  Kalbėdamasis su vaikais, dailininkas dideliame popieriaus lape pradėjo piešti: iš pradžių elegantiškus batelius, kojas, suknelę, o po to ir visą gražuolę Žirafą, kurią spalvinti padėjo vaikai. Spalvinant vaikų emocijos liejosi per kraštus, jie konsultavosi tarpusavyje ir patarinėjo vienas kitam. Baigę piešinį, vaikai pasirašė šalia Žirafos ir visi kartu nusipaveikslavo atminimui. Atsidėkodami K. Kasparavičiui vaikai padovanojo jų pačių padarytą spintą su rūbais, batais ir linkėjimais, o dailininkas, ją gavęs, apsidžiaugė ir pajuokavo, kad ilgai nereikės pirkti rūbų. Dabar biblioteką papuoš įspūdingo dydžio Žirafa, likusi atminimui po šilto susitikimo.

 Antroje renginio dalyje buvo pristatyta paroda „Piešiame iliustracijas geriausioms 2011 Metų vaikų knygoms”. Tai vaikų piešinių konkurso dalyvių darbai, daryti įvairia technika: piešti akvarele, guašu, vitražiniais dažais ant stiklo. Spalio mėnesį paskelbtame konkurseUkrinuose dailininkas ir rašytojas K. Kasparavičius dalyvavo 74 autoriai, pateikę 52 piešimo darbus. Darbai buvo pateikti vertinimo komisijai, kurią sudarė iliustruotojas ir rašytojas K. Kasparavičius, Židikų seniūnė S. Valatkevičienė, Ukrinų seniūnaitė G. Pocevičienė, Ukrinų pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojas K. Šiaulys ir mokinių komiteto pirmininkė G. Urbonaitė.  Komisijos sprendimu prizai iš rašytojo rankų įteikti K. Gagėlaitei už piešinį „Stebuklingas Dominyko brangakmenis“, G. Girdvainytei už piešinį „Skrydis“, L. Vaitkutei už piešinį „Gulbės“, S. Raštikaitei už piešinį Rugiagėlė pabunda“, I. Daukontui už piešinį „Arklys Dominykas ir karkvabalis“. Visi nugalėtojai apdovanoti USB atmintinėmis, o dalyviai – padėkomis ir mažomis atminimo dovanėlėmis.

Įgyvendinus projektą, bibliotekos fondas pasipildė naujomis knygomis, o biblioteka pasipuošė įrėmintais vaikų piešiniais. Į projektinę veiklą įsitraukė Ukrinų, Renavo ir Židikų mokyklose besimokantys vaikai. Jie dalyvavo piešinių konkurse, aktyviai skaitė knygas, bendravo, susitiko su rašytoju ir dailininku K. Kasparavičiumi. Projekto įgyvendinimas praturtino kaimo vaikų laisvalaikį, suteikė jiems naujų žinių apie literatūrą ir dailę.

Valda Muravjovienė,
Mažeikių viešosios bibliotekos
Ukrinų filialo vyresnioji bibliotekininkė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.