Anzelmo Matučio jubiliejaus paminėjimas

Žiniukė ir Nežiniukas vaikams minė mįsles iš A. Matučio knygų

Sausio 7-oji – vaikų rašytojo Anzelmo Matučio jubiliejaus diena. Kaišiadorių rajono Žiežmarių miestelio bibliotekos darbuotojos nutarė paminėti poeto jubiliejų. Popietė, skirta vaikų rašytojo A. Matučio 90-mečiui, surengta sausio 16 d., joje dalyvavo visi Žiežmarių mokyklos-darželio mokiniai ir darželio vaikai.

Poeto kūrybą ir gyvenimo kelią apžvelgė mokytoja Rūta, paruošusi skaidres ir pademonstravusi jas susirinkusiems. Žiniukė ir Nežiniukas – lėlės iš Žiežmarių miestelio bibliotekos teatro, vaikams minė mįsles iš A. Matučio knygų ir eiliuotais eilėraštukais priminė mažiesiems kas yra gimtinė. Darželinukai Ignas ir Nedas deklamavo „Milžinų šaukštą“. Pirmokai džiaugėsi, jog dabar balta pusnynų žiema ir šiam metų laikui paskyrė ir padeklamavo eilėraštį apie Sausį Baltaausį. Antrokai pasirinko skambių poeto eilėraštukų apie gyvūnėlius, kurie žaidžia, linksminasi ir mokosi visai kaip vaikai. Trečiokai Rokas, Elzė, Nedas ir Gintarė A. Matučio eilėraščiu priminė kaip elgtis su knygelėmis, kaip mylėti savo Tėvynę, o ketvirtokai Deimantė, Rokas, Deividas ir Matas į savo mažas širdeles sutalpino visą Žemę (A. Matutis „Kas žmogiuko širdyje“).

Pabaigai pasižiūrėjome ketvirtokų paruoštą inscenizaciją „Tuoj ir rytoj“. A. Matutis yra laikomas trumpojo eilėraščio meistru, jo sukurti herojai skatina mylėti tėvynę, tėvus, saugoti gamtą. Renginio pabaigoje pasižadėjome skaityti knygas ir susitikti Metų knygos rinkimuose.

Rūta Ašmenienė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.