Pažinome trolius

2014-11-18

  
Lapkričio 10-14 d. vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė „Troliai Šiaurėje“.

„Trolį minėk, trolis – už durų“, – taip sako labai labai sena švedų patarlė. O šį rudenį taip ir atsitiko. Vien Alizavos mokykloje kiek atsirado trolių! Ir pieštų, ir kimštų, sulipdytų iš antrinių žaliavų ir dar kitokių kitokiausių! Išpuošę troliais ne tik aktų salę, bet ir visą mokyklą, susirinkome vėlų vakarą į Šviesos ir žodžio šventę.

Iš pradžių grožėjomės monstriukų – į trolius panašių triukšmadarių – kivirču. Monstriukus suvaidino broliai Imantas ir Auridas Meškeliai. Berniukų dramos būrelio vadovė – Romalda Likienė.

Šių metų šiaurės šalių bibliotekų savaitė skirta Suomijos švedų rašytojos Tovės Jansson 100-mečiui. T. Jansson sukūrė simpatiškus, į begemotukus panašius padarėlius – trolius Mumius, juos apgyvendino Mumių slėnyje. Šie veikėjai savo įdomiais nuotykiais nuolat džiugina viso pasaulio ir mažus, ir didelius skaitytojus. Žvakių šviesoje 10 kl. merginos Andrėja Vareikaitė ir Aira Balnevičiūtė skaitė iš T. Jansson knygos „Tėtis ir jūra“. Moksleivių skaitymo mokytoja – Jūratė Kuliukienė.

Visi grožėjomės mokyklos lėlių teatriuko spektakliu „Susitikimas su jūros arkliukais“, pagal T. Jansson knygą „Tėtis ir jūra“. Lėlių teatriuko vadovė – šokio mokytoja Irmina Puipaitė-Narbutienė. Lėles pagaminti padėjo dailės mokytoja Audronė Užtupienė.

Anglų kalbos mokytoja Daiva Pūkienė kiekvienais metais moko vaikus gražių šiaurietiškų dainų. Šventėje smarkiai plojome antrokams bei septintokams, išradingai padainavusiems apie trolius.

Informatikos mokytoja Rasa Šlekienė savaitės temą integravo į kiekvienos klasės informacinių technologijų programos kursą. Mokiniai kompiuteriu piešė trolius, rašė apie trolių rūšis, jų gyvenimo būdą, darė pristatymus. Skambant linksmai šiaurietiškai muzikai grožėjomės dešimtokų, šeštokų ir penktokų darbeliais.

Vadovaujami technologijų mokytojos A. Užtupienės šeštos klasės mokiniai prikepė daugybę trolių pyragėlių. Dar šiltais ir kvepiančiais pavaišino šventės dalyvius.

Direktoriaus pavaduotoja Rasa Gudonienė apdovanojo konkurso „Pasigamink savą trolį“ nugalėtoją – 6 klasės mokinę Gabiją Zubauskaitę, sukūrusią patį lietuviškiausią trolį.

Šventės rėmėjos Danutės Mažeikienės (UAB „Naujoji Vizonda“ savininkė) saldžiaisiais prizais apdovanoti moksleiviai, nišų puošimo konkurso „Trolių pasaka“ dalyviai. Pačia geriausia niša paskelbta 10 kl. mokinių iš antrinių žaliavų sukurta meninė trolio kompozicija.

Visoms mokytojoms už nuoširdžią pagalbą organizuojant Šiaurės šalių bibliotekų savaitę įteiktos mokyklos direktoriaus Gintaro Paškausko padėkos.

Ketvirtadienį geografijos mokytoja Inga Inapienė pakvietė 6-9 klasių mokinius į virtualią viešnagę garsiajame trolių Mumių slėnyje. (1993 m. Suomijoje, Naantali mieste atidarytas pramogų parkas – Mumių pasaulis). Mokiniai pamatė įvairiausių trobelių, kuriose apgyvendinti T. Jansson knygų veikėjai troliai Mumiai. Mokiniai žiūrėjo japonų animacinio serialo apie trolius Mumius filmuką „Negyvenamoje saloje“. Jiems buvo pateikta užduotis – stebėti kraštovaizdį. Po to, pasidaliję grupelėmis, mokiniai piešė skandinavišką kraštovaizdį, diskutavo, kuo jis skiriasi nuo lietuviškojo. Vieni vaizdavo aukštus kalnus ir smailias uolas, kiti – tankius miškus ir gėlėtas pievas, kalnų upelius, daugybę riedulių.

Penktadienį savo įgytas žinias apie trolius demonstravome Kupiškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje miesto darželių vaikams. Mažieji žiūrovai gausiai mums plojo ir dėkojo. Nuoširdžiai dėkojame Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotojoms už šiltą priėmimą, o savo mokyklos administracijai – už suteiktą transportą.

Nepastebimai praskriejo malonių ir smagių įspūdžių su troliais savaitė.
 
 
 
 

Danutė Miknevičienė,
 Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.