Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Vilniaus Gabijos gimnazijoje

2016-11-29
 
 

Jau 7-ąjį kartą Vilniaus Gabijos gimnazija dalyvavo tarptautiniame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“, kurį rengia Asociacijų Norden Sąjunga, finansuoja Šiaurės ministrų taryba Lietuvoje. Lapkričio 14–20 dienomis 2016 metų projekto renginiuose dalyvavo 1 ir 2 klasių mokiniai ir jų mokytojos (143 pirmų klasių mokiniai, 121 – antrų klasių).

Projekto tikslas – populiarinti šiaurės šalių literatūrą ir knygų skaitymą, skatinti savišvietą, organizuojant kultūros renginius pasiūlyta bendra tema mokyklose, bibliotekose.

Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – „Ateitis Šiaurės šalyse“. Šiam projektui plakatą sukūrė suomių iliustratorius Ville Tietavainen. Plakate pavaizduotas smėlio laikrodis, kurio viršuje matomas ledkalnis, o apačioje – vandens paviršiuje plūduriuojanti knygų valtis. Tai simbolizuoja idėją, kad mes, dalydamiesi žiniomis, išmintimi ir fantazija, dar galime išgelbėti civilizacijos ateitį.

Tradiciškai šio projekto savaitę pradėjome „Šviesos ir Žodžio švente“, simbolizuojančia trumpėjančią dieną ir ilgėjančią naktį. Uždegėme žvakes ir garsiai skaitėme ištrauką iš norvegų rašytojo Stiuno Holės knygos „Garmano vasara“. Privalomo teksto skaitymą pradėjo gimnazijos pavaduotoja ugdymui Aldona Šilerienė. Toliau tekstą skaitė į svečius atvykusios „trys tetulės“ – pradinių klasių mokytojos. Tą dieną kartu su vaikais ne tik klausėmės Garmano pamąstymų apie mokyklą, bet ir žiūrėjome bei aptarėme knygos iliustracijas.

Visą savaitę projekto dalyviai vykdė įvairias veiklas. Savo darbeliais pildė šiam projektui sukurtą plakatą. Pirmokai atliko kūrybinius darbus „Garmano kepurės“, antrokai – „Knygų valtys“. Mokiniai aplankė Šiaurės šalių vaikų rašytojų knygų parodą bibliotekoje. Didelį įspūdį paliko judriosios užduotys „Judėk su knyga“. Savo žinias mokiniai praplėtė dalyvaudami viktorinoje. Visą savaitę kalbėjome apie ateitį, diskutavome ką reiškia būti senam, kūrėme pasakojimo apie Garmaną mokykloje tęsinį. Diskusijos apie senatvę metu 2 d klasės mokiniai pasiūlė padaryti kalėdinį sveikinimą – atviruką Pašilaičių seniūnijos senjorams. Taip gimė iniciatyva dalyvauti gerumo akcijoje „Kalėdų angelas Pašilaičių seniūnijos senjorams“.

Vyko projekto aptarimas – apmąstymas „Ką man davė šis projektas?“. Mokiniai išsakė daug nuoširdžių minčių: „buvo įdomu prie žvakių klausytis pasakojimo apie šešiametį berniuką Garmaną“, „gera žiūrėti įdomias iliustracijas“, „patiko namuose su tėvais skaityti knygą prie žvakės“, „šaunios estafetės su knyga“...

Šios prasmingos savaitės metu mūsų pirmokai bei antrokai geriau pažino Šiaurės šalių vaikų literatūros pasaulį. Vaikų kasdienybėje, perpildytoje technologijomis, vėl naujai sušvito knygų išmintis.

Tekstą parengė Kazė Startienė,
 Vilniaus Gabijos gimnazijos pradinio ugdymo mokytoja

Nuotraukos Jolitos Baranauskienės

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.