Rašytojo Pauliaus Juodišiaus kūrybinės dirbtuvės Alizavoje

2018-03-20

 

Kovo 13 d. Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė sulaukė nepaprasto svečio. Į susitikimą su 1–5 klasių mokiniais atskubėjo vaikų knygų kūrėjas Paulius Juodišius. Svečias atsivežė pilną automobilį įvairiausių paties sukonstruotų muzikos instrumentų.
 


Šių eilučių autorė mokyklos bibliotekininkė Danutė Miknevičienė mokiniams papasakojo apie rašytoją P. Juodišių. Jis rašo knygas vaikams ir pats jas iliustruoja. Jo knygutės – labai gražios. Skaitytojas plaukte plaukia per spalvų ir atspalvių jūrą; atsiveria ištisos dailininko išgalvotos šalys su paslaptingomis šakų išraizgytomis pilimis, juodžiausiais požemiais, kuriuose gyvena keisti padarai.

P. Juodišiaus knyga „Amarėlio pyragas“ literatūros kritikų pripažinta geriausia 2006 m. knyga vaikams. Ir vaikai, ir suaugusieji pamėgo pusiau tikras, pusiau fantastines „Mažąsias Laimiuko žinias“, Bumbambilijos šalį.
 


Į supantį pasaulį kūrėjas kviečia pažvelgti nauju žvilgsniu, atrasti jame malonumų, pradėti patiems fantazuoti. Apie tai, kaip tapti kūrėju, P. Juodišius patarimais dailijasi interneto svetainėje https://bumbam.weebly.com. Čia galima pasižiūrėti, paskaityti ir paklausyti rašytojo sukurtų pasakų, pasigrožėti interaktyvia knyga „Amarėlio pyragas“, pasiklausyti autoriaus sukonstruotų įvairiausių muzikos instrumentų garsų skambesio, susipažinti su pasakomis, kurias jis sukūrė kartu su vaikais.
 


Svečias paragino mokinius sukurti nebūtą istoriją apie Alizavą ir pamokė, kaip tai nesunkiai padaryti. Visi drauge garsiai fantazuodami sukūrė pagrindinį būsimos pasakos veikėją: linksmą jaunuolį riestais ūsais, dramblio ausimis, katino rankomis, krokodilo uodega. Pakrikštijo jį Mufiu- Jokiu. Tokiu pat būdu buvo sukurta ir jo atsiradimo Alizavoje istorija, pavaizduota jo gyvenamoji aplinka, draugai.

Visus vaikų pasiūlymus dailininkas užfiksavo dideliame popieriaus lape. Tada vaikai turėjo sugalvoti Mufio-Jokio nuotykius. Bendrai sukurtas siužetas buvo padalintas į tris dalis, vaikai taip pat buvo suskirstyti į tris grupeles. Kiekviena grupelė piešė savo istorijos dalies veikėjus. Tada pasaka buvo animuojama. Knygų kūrėjas, parodęs kiekvieno atsivežto muzikos instrumento skleidžiamus garsus, kartu su vaikais parinko kiekvienai istorijos atkarpėlei muziką. Galiausiai buvo sukurta daina. Vaikai, pasiskirstę darbais, repavo savo pasaką visai mokyklos bendruomenei. Paaiškėjo, kad kurti pasaką, kaip ir kiekvieną darbą, padalinus į mažus darbelius, yra visai nesunku. Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos pradinukai pasijuto daug gebančiais kūrėjais.
 

Šios autoriaus kūrybinės dirbtuvės – tai Alizavos mokyklos bendruomenės skaitymo skatinimo projekto „Lietuvos šimtmetis ir knygos vaikams“ renginys. Projektą dalinai finansavo Lietuvos Kultūros taryba ir Lietuvos respublikos kultūros ministerija.
 
Vaizdo įrašas Vaikų knygų kūrėjas Paulius Juodišius
Alizavoje.

Danutė Miknevičienė,

Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.