Knygų šalies vartai atsivėrė Kupiškyje

2014-05-13

 Gegužės 6 d. Kupiškio viešojoje bibliotekoje įsikūrė Knygų šalis – dailininkės Sigutės Chlebinskaitės sumanyta kūrybinė studija „Tu gali sukurti knygą“. Tai vienas iš Vaikų literatūros skyriaus projekto „Nuo vaikystės pasakų – į gyvenimą su knyga“ renginių. Pagrindinė rėmėja Lietuvos Kultūros taryba.

Edukacinėje programoje dalyvavę Kupiškio mokyklos „Varpelis“ ir lopšelio-darželio „Saulutė“ vaikai su auklėtojomis – Daina Kavoliūniene ir Edita Tuzikiene bei VšĮ vaikų dienos centro ugdytiniai su mokytoja Asta Zmejauskiene drąsiai žengė į Knygų šalį, kurioje jų jau laukė tos šalies valdovės – S. Chlebinskaitė ir Ieva Babilaitė.

S. Chlebinskaitė žymi Lietuvos knygų iliustruotoja, dailininkė, grafikė, vaikų ir jaunimo švietėja, kultūros projektų iniciatorė. Didžiausias vaikystės pomėgis – knygų skaitymas ir jų iliustravimas paskatino parodyti dideliems ir mažiems, kaip gimsta knygos, supažindinti juos su knygų istorija ir kūrėjais bei pamokyti sukurti savo knygą.

I. Babilaitė iliustruoja, tapo, rašo, fotografuoja, organizuoja parodas bei rengia projektus. Mažieji skaitytojai pamėgo jos parašytas ir iliustruotas knygas – „Ulė ir peliukas“, „Čiauškančios raidės“. Menininkė teigia, kad kūryba – tai gebėjimas stebėtis kiekviena diena ir nenuobodžiauti.

Kelionė į Knygų šalį prasidėjo iliustruoto Prano Mašioto apsakymėlio „Sodas žydi“ skaitymu. Pasaka slėpėsi gražiame mediniame namelyje su durelėmis. Sigutei atvėrus dureles ir pasukus rankenėlę pasaka atgijo ir sodas pražydo.

Dailininkė įdomiai ir su meile vaikams pasakojo ir apie netradicines knygas parsigabentas iš užsienio. Didžiausią įspūdį vaikams paliko japono Katkumi Komagato knyga apie medį, vokiečių leidėjo ir spaustuvininko Ernesto Nistero judančių vaizdų bei prancūzės Kvetos Pacovskos raidžių knygos. Susidomėję mažieji stebėjo amerikiečių sukurtas knygas, kuriose paveikslėliai atgyja ir ima judėti prie jų pridėjus plastikinę kortelę.

Viešnios kupiškėnams atskleidė didžiausią Knygų šalies paslaptį – knygą galima skaityti ne vien žodžiais, bet ir vaizdais. Niekas iš Knygos šalies svečių net nemanė, kad daržoves ir vaisius galima panaudoti ne tik maistui, bet pasitelkus vaizduotę ir išmonę iliustruoti knygas. Prasidėjus kūrybiniam procesui, smagu buvo žiūrėti į mažuosius dalininkus, kurie pirmą kartą savo gyvenime kūrė knygą. Citrina, svogūnas, poras, ridikėlis, paprika, bulvė pamirkyti į tušą, ant popieriaus lapo paliko savo pėdsakus ir leido mažiesiems menininkams fantazuoti. Nuostabus jausmas, kai į rankas gali paimti savo sukurtą knygą ir su draugais pasidalyti kūrimo džiaugsmu.
Projekto vadovė Jolita Janušonienė


 
 

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.