„Žiema Šiaurėje“ Žaslių bibliotekoje

2013-11-27
Žaslių bibliotekos jaunieji skaitytojai žino, kad viena lapkričio mėnesio savaitė yra skiriama Šiaurės Šalių bibliotekų savaitės renginiams. Jau šeštus metus, bendradarbiaudama su Žaslių pagrindinės mokyklos mokiniais ir mokytojais, biblioteka organizuoja šiuos renginius.

„Žiema Šiaurėje“. Tokia buvo šių metų tema. Kalbėtis su minėtos mokyklos trečiokais, kuriems vadovavo mokytoja Laimutė Dekienė, buvo apie ką. Pirmiausia – tai pati žiema, sniegas, rogės, Kalėdos, dovanos, ilgi vakarai, kai gali daug skaityti. Įdomu buvo kalbėtis su vaikais apie tai, kaip jie tai įsivaizduoja Šiaurėje. Jų manymu, ten ir sniegas daug švaresnis ir baltesnis nei pas mus, ir šaltis stipresnis, ir viskas ten kitaip.

Savo susitikimą pratęsėme skaitydami ištrauką iš Lanos Hansen knygos „Sila. Istorija apie klimato kaitą“. Vėliau atsakinėjome į viktorinos klausimus apie šiaurę, šiaurės šalis, šiaurės šalių rašytojus ir jų kūrinius. Į klausimus vaikai atsakinėjo labai šauniai, nes visą mėnesį skaitė A. Lindgren, S. Nordqvisto, J. ir T. Wieslander, U. Stark knygas. Kiekvienas iliustravo savo perskaitytą knygą, todėl bibliotekoje surengėme piešinių parodą.

Onutė Karvelienė,
Kaišiadorių viešosios bibliotekos
Žaslių filialo bibliotekininkė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.