Į Trakų viešąją biblioteką grįžta socialinis projektas „Skaitymas su šunimi“

2017-03-08

 

2016 m. kovo–gegužės mėnesiais Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vykdytas projektas „Skaitymas su šunimi“ sulaukė visuomenės susidomėjimo ir palaikymo. Tai nauja ir išskirtinė paslauga mažiesiems skaitytojams.

Bibliotekoje įrengtame jaukiame kampelyje sutartu laiku įsikuria šuo ir vedlys, kurie laukia vaikų, norinčių skaityti pasirinktą knygą šuniui. Užsiėmimuose dalyvauja tam tikslui apmokyti keturkojai su specialius apmokymus baigusiais vedliais. Į skaitymo procesą suaugę nesikiša, su knyga vaikas keliauja į jaukiam pasibuvimui pritaikytą patalpą ir skaito. Šuo šalia skaitančio vaiko stimuliuoja jį fiziškai ir dvasiškai, suteikia pasitikėjimo, nuramina. Vaikas pasijunta savarankiškas, stiprus. Šios šunų terapijos tikslas yra padėti vaikams įveikti skaitymo sunkumus ir paskatinti pamilti knygą.

Pirmajame projekto etape dalyvavo 12 vaikų. Buvo pastebėta, kad po šių skaitymų vaikai tapo drąsesni, atviresni, pradėjo fantazuoti, patobulėjo vaikų skaitymo įgūdžiai, o skaitymas tapo malonumu. Vaikai pasakojo: „Ji man ant kelių galvą padėjo“, „Goja užmigo, kol skaičiau“, „Goja viską supranta ir galva linksi“, „Aš perskaičiau visą knygą Gojai“ – tai tik maža dalis įspūdžių, kuriuos sukėlė šie užsiėmimai. Džiugu, kad projekto dalyviai tapo draugais. Kai kurie projekto metu netgi įsigijo šuniuką.

Šį pavasarį, tęsiant bendradarbiavimą su Kaniterapijos asociacija, pradedamas antrasis skaitymų su šunimi etapas, kuris vyks balandžio–gegužės mėnesiais kiekvieną šeštadienį Trakų viešojoje bibliotekoje. Pirmoji grupė skaitymus pradės balandžio 1 d., antroji – balandžio 29 d.

Visus užsiregistravusius ar dar tik besidominčius kovo 18 d. biblioteka pakvies į projekto pristatymą, kurio metu bus galima susipažinti su projekte dalyvausiančia auksaspalve retrivere Goja ir vedle Sigrida Rupšyte-Paleičike. Projektą pristatys Kaniterapijos asociacijos prezidentė Vilmantė Pakalniškienė, kuri atsakys į visus klausimus.

Trakų viešosios bibliotekos informacija 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.