„Vasara su knyga“ Rūdiškėse

2016-08-11

 

Renginių ciklas „Vasara su knyga“, skleidžiantis žinią, kad skaitymas yra malonumas, skaitymas yra atostogos, skaitymas yra bendravimas, Rūdiškių bibliotekoje vyko visą vasarą.

Birželio 10 dieną vaikučiams buvo skaitoma Jurgos Baltrukonytės knyga „Keksiukas po pagalve“ – labai spalvinga, kupina subtilaus humoro, džiugios nuotaikos knygelė.

Mažieji skaitytojai pasinėrė į pagrindinės knygos herojės Paulos pasaulį. Paulai labai sunku keltis rytais „Kodėl turiu keltis? Nenoriu! Mane kažkas priklijavo prie lovos!“. Visiems vaikams rytais sunku keltis, bet ką daryti? Gal pilti šaltą vandenį ant galvos? Skaitytoje knygoje pasakojama apie linksmą šeimą, gerus draugus, atskleidžiamos greito lipimo iš lovos paslaptys ir supažindinama su įdomiausiais pasaulyje darbais.
 

Birželio 28 dieną Rūdiškių miesto bibliotekos kiemelyje į garsinių skaitymų valandėlę „Vasara su pasaka“ susirinko pulkas mažųjų skaitytojų, Rūdiškių vaikų lopšelio-darželio „Gandriukų“ ir „Boružėlės“ grupės. Garsiniam skaitymui buvo pasirinktos dvi knygos – Rob Scotton „Katinėlis Juodis“ ir Levi Pinfold „Juodas šuo“.

Dar ilgai po skaitymo vaikai nepaleido šių knygų iš rankų, vis vartydami iš naujo. Smagu buvo tai matyti. Išskubėję su gera nuotaika į darželį, pažadėjo sugrįžti dar ir dar kartą. Nes skaityti kartu labai smagu.

Rugpjūčio 5 d. ir vėl rinkomės į garsinio skaitymo valandėlę „Gražiausios pasakėlės“.

Pasakų nauda mažiesiems labai didelė. Jas skaitydami, mažyliai galvelėse susikuria gražų pasaulį. Mokslininkų jau seniai įrodyta, kad įvairios sekamos ir skaitomos istorijos padeda vaikams mąstyti bei žodžiu išreikšti mintis. Taip pat pasakos formuoja vertybes, moko tikėti, svajoti, padėti, būti geriems, žinoti, jog už kiekvieną gerą darbą būtinai bus atlyginta.

Susitikimas su Rūdiškių lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikučiais prasidėjo pokalbiu apie žinomas ir labiausiai mėgstamas jų pasakas. Buvo skaitomos gerai visiems žinomos pasakėlės – „Katinėlis ir gaidelis“, „Pupa“, „Pagrandukas“, „Išėjo tėvelis į mišką“. Mažieji mielai dalijosi mintimis apie šių pasakų herojus bei jų patirtus nuotykius. Išlaisvinę fantaziją, karpė ir spalvino vieną iš pasakų herojų – katinėlį. Po pasakėlių vaikučiai smagiai padainavo lietuvių liaudies dainą apie pelėdą.

Geros nuotaikos, vaikiško klegesio bibliotekoje ir jos kiemelyje nestigo. Pasakų reikia visiems. Mažieji jose randa daug naujų žodžių, vyresnieji atpažįsta metaforas, o suaugusieji iššifruoja tam tikras paslėptas žinutes.
 

Bibliotekoje vyko ne tik garsinio skaitymo užsiėmimai, mūsų skaitytojai aktyviai dalyvavo kūrybiniame nuotraukų konkurse, siųsdami savo darytas asmenukes su knyga. Tikimės gerų rezultatų finale.

Viskas turi pradžią ir pabaigą, kad ir kaip nesinori – greit ruduo, bet skaitymas – procesas nesibaigiantis ir mes viliamės, kad vasarinių renginių dėka ne vieną vaiką užkrėtėm skaitymo „liga“.

Danguolė Mockuvienė,
Trakų viešosios bibliotekos
Rūdiškių miesto filialo vyr. bibliotekininkė


 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.