Tarptautinis projektas „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2012“ Vilniaus Gabijos gimnazijoje

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Vilniaus Gabijos gimnazijojeLapkričio 12-18 dienomis Vilniaus Gabijos gimnazijos 2a, 2b, 2c, 2d klasių mokiniai, mokytojos D. Bielovienė, K. Startienė, A. Šukelienė, B. Valavičienė ir bibliotekos darbuotojos G. Aginskienė, J. Košienė dalyvavo tarptautiniame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2012“.

Tai Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos projektas, kurį kuruoja Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje. Šiuo projektu siekiama skatinti Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinį bendradarbiavimą bei supažindinti Lietuvos skaitytojus su Šiaurės šalių literatūra ir kultūros paveldu. Kiekvienais metais šio projekto tema vis kitokia. Šių metų tema „Įvairialypė Šiaurė“.

Šviesos ir žodžio šventė

Pagrindinis projekto akcentas – Šviesos ir žodžio šventė. Mokiniams susirinkus į konferencijų salę, pavaduotoja ugdymui įžiebė šviesą, uždegė žvakes. Antrokai buvo supažindinti su projekto tema,Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Vilniaus Gabijos gimnazijoje idėja, savaitės renginiais, buvo aptartas projekto plakatas „Įvairialypė šiaurė“, papasakota apie norvegų rašytoją Thorbjorn Egner. Mokiniai žiūrėjo video spektaklio ištrauką pagal jo knygą „Peliukas-lipukas Klasas“.

Jaukioje žvakių liepsnelių aplinkoje vaikai klausėsi garsiai  skaitomo teksto – ištraukos iš Thorbjorn Egner knygos „Peliukas-lipiukas Klasas“. Šviesos ir žodžio šventę papildė atrakcija „Keliaujantis lagaminas“, kuriame – Šiaurės šalių rašytojų knygos, išverstos į lietuvių kalbą ir aplankas apie žymiausius Šiaurės šalių vaikų rašytojus: jų biografijos, geriausių knygų sąrašas, žŠiaurės šalių bibliotekų savaitė Vilniaus Gabijos gimnazijojeinios apie apdovanojimus, nuopelnai vaikų literatūrai. Kiekvienas mokinys gavo dovanų atvirlaiškį su projekto plakato atvaizdu ir žvakute. Palinkėjome, kad visą savaitę kiekvieną vaiką ir jų šeimą vakarais džiugintų skaitoma knyga.

Visą savaitę antrokams vyko įvairūs projekto renginiai. Mokiniai pasirinko skaitytos ištraukos mėgstamus personažus ir lipdė iš plastilino, modelino, juos piešė. Mokyklos bibliotekoje buvo parengta  paroda „Peliukas Klasas ir jo draugai“. Tą savaitę su mokiniais paminėjome švedų rašytojos Astridos Lindgren 105-ąsias gimimo metines. Mokytoja K. Startienė pristatė rašytoją A. LindgrenŠiaurės šalių bibliotekų savaitė Vilniaus Gabijos gimnazijoje: jos biografiją, knygas, nuopelnus vaikų literatūrai. Papasakojo apie nuostabų pramogų parką po atviru dangumi Švedijoje „Astridos Lindgren pasaulis“, kelionės įspūdžius po Pietų Švediją. Mokiniams buvo organizuotas virtualus vizitas „Smagus pasivaikščiojimas po A. Lindgren butą“ (http://www.youtube.com/watch?v=nPNHdNHkrmk), taip pat žiūrėjome animacinį filmą „Mažylis ir Karlsonas“ bei jį aptarėme.

Projekto pabaigoje su mokiniais aptarėme visos savaitės veiklą, apmąstėme, ką mums davė dalyvavimas projekte.

Manau, kad skaitydami ir kalbėdamiesi apie knygas vaikai ugdosi gebėjimą įsijausti į kito žmogaus gyvenimą ir mintis, pamatyti, kiek daug tarp žmonių yra bendrų dalykų ir skirtumų.Parengė pradinių klasių mokytoja
K. Startinė

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.