Pasakų stebuklai

2013-12-23
Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenės skaitymo skatinimo projekto „Pasaka - kartų tiltas“ organizatoriai gruodžio pradžioje pakvietė vyresniųjų klasių mokinius į „Pasakų mėnesį“. Vieną dieną 5-10 klasių mokiniai ieškojo po mokyklą paslėptų pasakų. Radę nuorodas, skaitė pasakų knygas, rinkosi savo klasės pasaką. Po to gamino personažų kaukes, repetavo vaidinimus, ruošė stebuklingus valgius bei gėrimus.

Gruodžio 20 d. nuo pat ryto prasidėjo „Pasakų stebuklai“. Su gražiąja Brolių Grimų pasaka („Snieguolė ir septyni nykštukai“ visus pasveikino mažieji artistai (vadovė Romalda Likienė). Po poros valandų pradinukų vaidinta maža pikta ragana virto didele ir baisia, kuri „seniai kurpė planą, kad nereikia švenčių jokių!“. Tačiau visus išgelbėjo geroji ir gražioji Pelenė. Vargšelė taip troško visiems padovanoti smagias Kalėdas, kad išpildė pačius keisčiausius pamotės raganos prašymus. Pamotės raganos pageidavimu scenoje ir asilas grojo, ir šuo uždainavo, ir rudoji laputė šmirinėjo, ir gėlės žydėjo, ir varlės kvarksėjo, ir gandras ant vienos kojos stovėjo, ir princai iš viso pasaulio šalių susirinko. Galiausiai ragana atlyžo ir leido Pelenei skelbti puotą, bet „su sąlyga viena, kad ji toj puotoj bus pirmoji ponia“. Ragana ragavo Stebuklingų valgių Pasakiškais gėrimais užsigerdama ir linksmus žaidimus su vaikais žaidė.

5-10 klasių mokiniai pildė keistuosius raganos norus, o jų pasirodymus vertino burtininkių komisija. Komisija nusprendė, kad dvi pirmąsias vietas savo pasirodymais pelnė dešimtokai ir aštuntokai. Dešimtokai išradingai inscenizavo Brolių Grimų pasaką „Karaliaus kiškiai“. Aštuntokai linksmai suvaidino H. K. Anderseno „Gužus“. Antroji vieta paskirta penktokams ir šeštokams – šauniems „Brėmeno muzikantams“. Net pati auklėtoja Audronė plėšiką vaidino! Septintokai vaidino Petro Cvirkos „Lapę karalienę“, o devintokai – H. K. Anderseno „Bjaurųjį ančiuką“. Po vaidinimų visi vaišinosi sausainiais „Karališki kiškiai“, ypatingąja kiaušiniene, gaiviais putėsiais „Varlių kurkulai“, „Kiškių pyragu“, miško gėrybių gėrimais bei saldumynais.

Nugalėtojus ir visus dalyvius pradžiugino rėmėjų Žilvino Vareikos ir Alfonso Vaitiekūno gardžios dovanos. „Ūkininkų rojaus“ prizais paskatinta net 30 jaunųjų aktorių. Pačiais geriausiais aktoriais išrinkti: septintokė Liveta Užusienytė (vaidino gandrienę), devintokė Andrėja Vareikaitė (vaidino katiną) ir dešimtokas Elidijus Bratėnas (vaidino princą iš Meksikos).

„Juk pasakos visos,
Kaip šiandien ir dera
Išeina į gerą,
Į gera, į gerą...“ – šiais prasmingais žodžiais atsisveikino Pelenė (renginio vedėja Dalė Miknevičiūtė).

Pasakų projektas baigėsi, bet patirti įspūdžiai pasiliks ilgam.

Danutė Miknevičienė,
Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.