Pamoka su rašytoju arba Valanda vaikų juoko

2017-10-11


Spalio 10 d. Kupiškio rajono Skapiškio ir Alizavos pagrindinėse mokyklose įvyko VšĮ „Rašytojų klubas“ organizuojamo renginių ciklo „Pamoka su rašytoju“ renginys, kurio tikslas – skatinti pažinimo ir skaitymo poreikį. Mokiniai susipažino su šiuolaikiniu vaikų rašytoju Tomu Dirgėla.

Tomas Dirgėla dar tik pradedantis jaunas rašytojas, tačiau jo knygos jau įvertintos literatūros kritikų, apdovanotos reikšmingomis premijomis ir jau pamėgtos Lietuvos vaikų. Rašytojas teigia, kad pasaulį gali išgelbėti tik vaikai ir juokas. Jis geba pastebėti kasdienio gyvenimo nuotaikingas smulkmenas ir šmaikščiai jas aprašyti kuriamose istorijose. Kvatojasi jas skaitydami vaikai, šypsosi suaugę, kartu su visais juokiasi ir autorius. Ironiškai šypsosi kurdamas, juokiasi pristatydamas knygas vaikams.

Juokas vilnijo ir Skapiškyje, ir Alizavoje, kai rašytojas pasakojo apie raganą Šiokiątokią, kuri, nemokėdama skraidyti ant šluotos, nusipirko automobilį, laikraščiais užkamšytais langais ir skyle vietoje radijo. Juokas vilnijo, kai svečias garsiai perskaitė raganos Šiokiostokios sukurtą Gerai nuteikiantį eilėraštį:

„Jei tau aplink viskas rodosi juoda,
Jei liūdna labai ir kasdien vis labiau,
Tik prisimink, jog turi rankas, kojas –
Be jų šimtą sykių juk būtų liūdniau!
Jei lyja lietus, tai žinok – švies ir saulė,
Jei laikas miegot, tai rytoj žaisi vėl.
Nesuvalgęs sriubos (kopūstienės ar barščių),
Neragausi saldainių „Karvutė“, todėl
Nepamiršk – jei liūdėsi ir būsi surūgęs,
Tarsi pienas, kurio nebesiūlyčiau gert,
Su tavim nenorės anei vienas draugauti –
Nuo tavo liūdnumo kaipmat apsiverks!“

Buvo organizuotas poezijos konkursas. Vienas po kito savanoriai lipo ant pakylos ir skaitė liūdniausią, rimčiausią, linksmiausią, lyriškiausią eilėraštį iš knygų serijos apie Domą ir Tomą.

Alizaviečiai sugalvojo patikrinti rašytojo humoristinius gebėjimus. Netikėtai į salę įžengusi Guoda (ji prieš pora metų buvo įsikūnijusi į raganaitės Šiokiostokios vaidmenį) įteikė rašytojui 3 balionėlius. Kiekviename slėpėsi po užduotį. Pasitelkęs savo pranašiškas galias Tomas Dirgėla sėkmingai atsakė į visus jam pateiktus klausimus. Netgi eilėraštį apie Alizavą sukūrė!

Svečias pakvietė vaikus į Spaudos konferenciją. Kiekvienas turėjo galimybę klausti ir sulaukti atsakymo. Pasipylė klausimų lietus ir juokingų rašytojo atsakymų pliūpsnis. „Kodėl Jūs toks linksmas?“, – nuoširdžiai nuskambėjo ketvirtoko Eriko Kielos klausimas.

Mokiniams buvo sunku patikėti, kaip galima taip visą pamoką prasijuokti ir tuo pačiu sužinoti įdomių dalykų. Buvo nepaprastai smagu. Ir vaikams, ir suaugusiems paaiškėjo paprasta tiesa, kad juokas veikia relaksuojamai.

Atsisveikindamas svečias palinkėjo „per daug nesurimtėti, nes kai būna labai rimta, pasidaro nebeįdomu“.

 

Danutė Miknevičienė,
 
Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė
 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.