Aplink pasaulį

2014-04-08


„Skaitytojai dažno rašytojo klausia, kaip jis rašo – iš kur jo kūriniai atsiranda. Iš mano vaizduotės, atsako rašytojas“. Šiais airių rašytojos ir vertėjos Siobhán Parkinson žodžiais balandžio 2-ąją Joniškio kultūros centre prasidėjo Tarptautinei vaikų knygos dienai skirta šventė.

Šventę organizavo Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius. Visą vasarį ir kovą Vaikų literatūros skyriaus skaitytojai rinko skaitomiausių knygų penketuką. Daugiausiai balsų surinko šios knygos: J. Kinney „Nevykėlio dienoraštis“, L. Sachar „Berniukas be veido“, R. Fiordan „Persis Džeksonas ir Olimpo dievai. Žaibo vagis“, R. Gordon, B. Williams „Tuneliai“ ir A. H. Schmachtl „Jeronimas varlė. Pasaulis to laukė“. Šį knygų penketuką renginio pradžioje pristatė Vaikų literatūros skyriaus darbuotoja Dovilė Kurlienė, o bibliotekininkė Violeta Katinienė perskaitė „Laišką pasaulio vaikams“, kurį sukūrė minėtoji airių rašytoja Siobhán Parkinson.

Į šventę sugužėjo gausus būrys Joniškio pradinukų, o režisierė ir aktorė Agnė Sunklodaitė dovanojo vaikams spektaklį-žaidimą „Aplink pasaulį“. Tai improvizuota kelionė aplink pasaulį, kurioje buvo daug muzikos, žaidimų ir vaizduotės šėlsmo. Žiūrovai patys tapo šios kelionės dalyviais, „aplankė“ Suomiją, Angliją, Prancūziją, Italiją ir net Afrikos džiungles, turėjo kartu su aktore dainuoti, žaisti ir „tapti“ aplankytų šalių gyventojais. Vaikai mielai lipo į sceną, kartu su aktore Agne kūrė vaidmenis. Mažieji žiūrovai turėjo puikią galimybę pajausti teatrą kaip žaidimą. Viso spektaklio metu skambėjusią muziką ir garso efektus kūrė kompozitorius Deividas Gnedinas.

Šventei pasibaigus, liko tik šurmulio aidas ir svajonė – dar kartą leistis į panašią kelionę.

Dovilė Kurlienė,
Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros vedėja

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.