Piešinių parodos „Vasara su knyga“ atidarymas

Nuotr. Romos Kišūnaitės

Rugsėjo 27 d. Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centre įvyko Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleivių piešinių parodos „Vasara su knyga “ atidarymas. Dalyvavo piešinių autoriai – I-IV klasių gimnazistai, dailės mokytoja Kazimiera Matulionytė ir gimnazijos bibliotekos vedėja Vitalija Brazdžiuvienė. Jaunuosius dailininkus, atvykusius į pirmąjį savo parodos atidarymą, pasveikino Vaikų literatūros centro skaityklos vedėja Jūratė Pocienė.

Mokiniai nedrąsiai apžiūrinėjo parodą, fotografavo savo darbus, pasakojo apie patį kūrybinį procesą ir apie knygas, įkvėpusias juos piešti. Mokiniai prisipažino, kad knygas daugiausia renkasi vadovaudamiesi draugųNuotr. Romos Kišūnaitės rekomendacijomis, todėl ir jų darbuose atsispindėjo laisvai pasirenkamos knygos – ne iš mokyklinių privalomų ar rekomenduojamų sąrašų. Vaikinai sakė labiausiai mėgstantys fantastinę literatūrą, merginos pirmenybę teikė knygoms apie realų gyvenimą ir meilę. Vieni mokiniai perskaitytai knygai kūrė savas iliustracijas, kiti stengėsi spalvomis atspindėti knygos idėją. Nežiūrint į tai, kad vadinamoji sąrašinė literatūra nėra labai mėgstama, tačiau J. Granausko „Gyvenimas po klevu“, J. D. Salinger „Rugiuose prie bedugnės“, „Vilniaus padavimai“suvirpino mokinių širdis ir paskatino kilusias emocijas ir mintis išreikšti spalvomis.

Renginio pabaigoje J. Pocienė pristatė Vaikų literatūros centro Facebook puslapį „Knygų kojos”. Tai projekto „Augame skaitydami: pašnekesiai su paaugliais apie knygas ir skaitymą“ dalis. Atsisveikinant jaunieji dailininkai buvo apdovanoti knygų skirtukais ir pakviesti užsiregistruoti į biblioteką.

Jūratė Pocienė,
Skaityklos vedėja

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.