Apie vaikų svajones


2012 m. rudenį į visas Lietuvos mokyklas elektroniniu paštu atskriejo „Žvaigždutės“ redakcijos kvietimas svajoti apie mūsų gyvenimą ir kurti rašinius tema „Mano svajonės – 2013“. Pasvajoti savo ugdytinius pakvietė ir Alizavos pagrindinės mokyklos 3 ir 4 klasių mokytoja Asta Balčiūnienė.

Apie mažųjų Lietuvos piliečių svajones išleistas moksleivių kūrybos žurnalas „Žvaigždutė“, 1000 egzempliorių tiražu. Septintame puslapyje puikuojasi Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos mokinių svajonės, paprastos ir labai nuoširdžios.

„Mano svajonė – tapti pardavėja. Man gerai sekasi matematika, todėl gerai skaičiuočiau pinigus. Savo parduotuvei ieškočiau gerų, bet kuo pigesnių prekių. Juk žmonės kaime neturi daug pinigėlių brangioms prekėms...“ (Gintarė Bartkutė, 4 kl.).

„Aš noriu, kad pasaulyje būtų šviesu ir gera. Kad niekada neįvyktų pasaulio pabaiga...“ (Rusnė Baliūnaitė, 3 kl.).

„Aš svajoju, kad Lietuvoje nebūtų blogų žmonių. Kai jų neliks, į mūsų šalį ateis gerovė ir taika...“ (Violeta Tautavičiūtė, 4 kl.).

Į susitikimą su mažaisiais Alizavos mokyklos svajotojais atvyko „Mano svajonės – 2013“ sumanytojas, „Žvaigždutės“ redaktorius, rašytojas Jeronimas Laucius. Jis atvežė vaikams dovanų po „Žvaigždutę“, kad mažieji kūrėjai galėtų lyginti savo ir vaikų iš kitų Lietuvos kampelių svajones.

Rašytojas papasakojo mokinukams apie save. Kaip mokėsi Ramygalos mokykloje, kaip, perskaitęs knygą, svajojo būti rašytoju. Kaip nedrąsiai pirmą kartą pravėrė redakcijos duris, ir jeigu nebūtų pravėręs, nebūtų tapęs rašytoju. O kai atėjo dirbti į redakciją, suprato, kad būtent čia jo vieta. Rašytojas palinkėjo vaikams labai stengtis įgyvendinti savo svajones. Tikėti savimi. Nieko nebijoti, matyti gyvenimo pozityvumą. „Rašydamas apie pozityvumą pats jaučiuosi laimingas ir kasdien vaikštau su ta dovana po pažastimi“, – kalbėjo rašytojas.

Per savo gyvenimą J. Laucius sukūrė ir išleido 100 knygų. 1988 m. pradėjo dirbti žurnalo „Žvaigždutė“ redakcijoje, kuri tebegyvuoja ir šiandien, nors tų metų visi žurnalai bankrutavo. „Aš mokiausi gyventi iš pasakos, o nė vienoje pasakoje nieko nėra pasakyta apie bankrotą“, – juokavo svečias.

Jis atsakė į vaikų klausimus: apie labiausiai patikusią savo knygą (tai „Vaivos nuotykiai“!); apie mėgstamiausią rašytoją (tai pozityvaus liūdesio poetas Jonas Strielkūnas!). Paragino mokytojas skatinti vaikus kurti ir svajoti, nes Svajonė turi labai gražų stebuklą – išsipildyti. Palinkėjo mažiesiems nuolat siekti, nuolat sau kelti kartelę, nesustoti tobulėti. „Kūrėjas Dievas kiekvienam davė talentą, tik nepasakė, kurioj širdies kertelėj jis paslėptas, todėl reikia nuolat jo ieškoti“, – kalbėjo rašytojas.

Svečias pasakė, kad „Žvaigždutės“ su vaikų svajonėmis įteiktos naujiesiems LR Seimo nariams, kad pastarieji žinotų, kokius sprendimus, įstatymus derėtų priimti, kad Lietuvoje gyventume taip, kaip svajoja jaunieji moksleiviai.

Po šilto ir įdomaus pokalbio mokiniai apžiūrėjo didžiulį svečio lagaminą su gražiomis knygutėmis. Išsirinko po vieną ir nusipirko. Rašytojas kiekvienam parašė po linkėjimą „Svajoti!“.

Danutė Miknevičienė,
Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.