Skaitymo šventė Alizavoje

2016-09-14

 

Tėvai retai beskaito savo mažyliams, mamos nebeniūniuoja lopšinių migdydamos vaikus, mokyklose prie Kalėdų eglučių nebedeklamuojami eilėraščiai... O bibliotekininkai diskutuoja, kaip vaiką sudominti knyga?

Rugsėjo 2 dieną Kupiškio rajono Alizavos pagrindinė mokykla pakvietė vaikus ir tėvelius į Knygos skaitymo šventę. Skaitymui parinkome ne bet kokią knygą, o „senoviškai“ gražiai surimuotą, tinkamai sukirčiuotą, literatūros kritikų geriausiai įvertintą Rimvydo Stankevičiaus „Pūgos durys“ – eiliuotą pasaką, kurioje panaudotos net septynios lietuvių mitologinės sakmės. Tai knyga apie mūsų kultūros šaknis. Ją perskaityti paprašėme „Teatriuko“ aktorių. Šio teatro aktorių paprašėme todėl, kad jau buvome klausę jų skaitomą Martyno Vainilaičio „Kalvio pasaką“, dainuojamas Violetos Palčinskaitės „Vaikų kambario“ eiles.
 

Aktoriai išradingai, pritariant kanklių muzikai, savo išlavintais balsais scenoje sukėlė sniego audrą (net šalta pasidarė!) ir „perkėlė“ žiūrovus į pakelės malūną, pro kurio langelį žiūrėjome ir klausėmės pūgos sublokštų keleivių pasakojimų: pavargusio duobkasio, linksmos išguitosios, savimi pasitikinčio žemdirbio, pikto apgaviko medkirčio, gero ir ramaus malūno savininko. Šiam davus ženklą, laumė ėmė ruoštis burtams. Įsijautę nė nepastebėjome, kaip laumė grakščiai įsisuko tarp žiūrovų ir šelmiškai pradėjo sijoti ant jų galvų miltus. Mažieji juokėsi, suaugę grožėjosi.

O šalia scenos ant laiptų sėdėjo septynmetė mergaitė. Susidomėjusi ji krapštė medžio atplaišėlę. Mergaitė girdėjo malonius tėvų balsus, klausėsi knygos skaitymo. Ji daug ko nesuprato. Grįždama namo, automobilyje, o gal vakare, lovoje, ji tikrai paklaus tėvelių apie šią knygą, o tėveliai būtinai paaiškins.
 

 

Tikiu, kad savo mamyčių apie šią knygą paklaus ir mūsų mokinukai. Laimingi tie, kurių mamytės surado laiko ateiti paklausyti knygos skaitymo. Ir, žinoma, pasimokyti, kaip reikia vaikui skaityti. Toks buvo mūsų, šio renginio organizatorių, tikslas.

Tai skaitymo skatinimo projekto „Šeimyninė kelionė po lietuvišką mitologiją“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, renginys.

Danutė Miknevičienė,
Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė


 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.