Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Liepa
    2020     

Istorijų pasakojimo dirbtuvės „Pasakojame istorijas“
 
2020-06-25

Milda Varnauskaitė. Nuotr. Rob Jones
Birželio 22–23 dienomis Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas Lietuvos bibliotekininkams organizavo pasakojimo meno dirbtuves „Pasakojame istorijas“. Tai – jau ne vienerius metus vykdoma Skaitymo skatinimo programos priemonė, kuria siekiama tobulinti bibliotekininkų, rengiančių edukacines programas vaikams, kvalifikaciją. Dėl pandeminės situacijos dirbtuvės šįkart vyko nuotoliniu būdu.


 

Dirbtuves vedė Milda Varnauskaitė – profesionali istorijų žodžiu pasakotoja bei pasakojimo meno (storytelling) mokytoja, šiuo metu gyvenanti ir dirbanti Amsterdame, Nyderlanduose. Milda pasirodo kaip pasakotoja (storyteller) įvairiuose renginiuose Nyderlanduose bei Lietuvoje, dalindamasi biografinėmis, folkloro, istorinėmis istorijomis ir jų miksais. M. Varnauskaitė yra baigusi Mezrabo istorijų pasakojimo mokyklą (Mezrab Storytelling School) Amsterdame ir šiuo metu taip pat dirba Mezrabo kultūros centre, viename didžiausių pasakojimo meno centrų Europoje.

Dirbtuvėse dalyvavę 16 bibliotekininkų kasdien garsiai skaito ir pasakoja istorijas vaikams ir jaunimui bei organizuoja kitas skaitymo skatinimo veiklas Lietuvos bibliotekose. Dirbtuvių „Pasakojame istorijas“ metu jiems buvo pristatyta pasakojimo struktūros teorija, vaizdingo ir įtaigaus pasakojimo metodai. Vėliau dalyviai atliko kūrybines užduotis, kurių metu patys kūrė ir pasakojo istorijas. Lektorė atkreipė dėmesį ir į šiuo metu išskirtinai aktualius ir reikalingus pasakojimo virtualioje erdvėje įgūdžius.

Pasakojimo meno dirbtuvių „Pasakojame istorijas“ dalyviai

Skaitymo skatinimo programos tikslas – įgyvendinti nacionalinę skaitymo skatinimo politiką: didinti įvairaus amžiaus visuomenės narių susidomėjimą skaitymu, užtikrinti skaityti skatinančios aplinkos kūrimą ir prieinamumą. Skaitymo skatinimo programą koordinuoja ir įgyvendinimo stebėseną atlieka Kultūros ministerija, programos pagrindiniai vykdytojai – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, savivaldybių viešosios bibliotekos, Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos leidėjų asociacija ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius. Kultūros ministerijos skiriamas vienų metų programos veikloms biudžetas – 85 tūkst. eurų.

 
Atgal   Spausdinti  
 
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.