Vaikų knygos diena Užpaliuose

2014-04-07


Jau praėjo 209 metai, kai balandžio 2 dieną Danijoje, Odensėje neturtingo batsiuvio ir siuvėjos šeimoje gimė Hansas Christianas Andersenas, kuris ir šiandien po pasaulį „tebekeliauja“ savo pasakomis ir kurio garbei ši diena paskelbta Vaikų knygos diena.

Minint šią šventę Užpalių bibliotekoje, pradinių klasių mokiniai geriausi skaitytojai – ketvirtokės Miglė ir Gintarė, trečiokė Greta, pirmokai Saulius ir Gabija – buvo apdovanoti. Po to ketvirtokai skaitė Kristijono Donelaičio pasakėčią „Lapės ir Gandro čėsnis“, trečiokai deklamavo Martyno Vainilaičio eilėraščių, pirmokė Beatrisė skaitė ištrauką iš Valdemaro Bonzelso knygos „Bitė Maja“. Užpalių gimnazijos ansambliukas, vadovaujamas mokytojos A. Pūdymaitienės, atliko dvi nuotaikingas daineles.

Po iškilmingos dalies prasidėjo Mažoji knygų mugė. Jos metu vaikai pardavinėjo, mainė, dovanojo draugams iš namų atsineštas knygutes. Linksmas ir nuotaikingas šurmulys, bendravimas, įsigytos naujos knygos teikia vilčių, kad knyga Užpalių vaikams yra svarbi.

Skaitymas yra asmeniškas ir viešas, individualus ir kolektyvinis, intymus ir visuotinis. Galbūt tai geriausias iš visų žmonijos veiksmų. Nesiliaukime skaitę!

Utenos r. Užpalių filialo bibliotekininkės

 


 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.