Bibliotekų naujienos

 


 

Skaitytojų protų mūšis
Tarpmokykliniam protų mūšiui „Nuo Kotrynos Zylės mitologijos iki Lois Lowry distopijos“ pradėta ruoštis nuo 2020 m. sausio mėnesio vidurio. Skaitymui pasirinktos neeilinės knygos.

 


 


 




Poetės Almos Karosaitės eilėraščiai vaikų piešiniuose

Minint vaikų poetės Almos Karosaitės jubiliejų, Žiežmarių bibliotekoje kartu su mokyklos darželio „Vaikystės dvaras“ pradinukais ir mokytojomis R. Ašmeniene, K. Kerteniene bei B. Pilveliene buvo organizuojami poezijos rytmečiai.
 
 
 
 


 



Tešneka ežerai!
„Knygos mus žavi, mums kalba, pataria, jas su mumis sieja kažkoks gyvas ir harmoningas artumas“, – tokia gaida pradėjo Gražina Karlaitė, renginio vedėja, režisierė, vakarą, skirtą Zarasų krašto literatų kūrybos rinktinės „Ežerų šneka“ sutiktuvėms gruodžio 20 dieną.

 

 


 



Saldi meškių pasaka
Atkeliavus žiemai, Kaišiadorių rajono Žiežmarių miestelio bibliotekoje karaliauja meškinai ir pasakos apie juos. Bibliotekoje veikia meškinų (minkštų žaislų) paroda, garsiai skaitomos pasakos apie meškius.

 

 


 




Susitikimas Žiežmarių bibliotekoje
Šlapią lapkričio penktadienio rytą Žiežmarių miestelio bibliotekoje rinkosi mažieji knygų bičiuliai. Žiežmariečių vieningumas nugalėjo! 

 

 




Bibliotekos kviečia interaktyviu dviračiu apkeliauti Zarasų ir Utenos gatves
Zarasų ir Utenos viešosios bibliotekos kviečia lankytojus į naują interaktyvų dviračio turą. Mindami pedalus dabar galėsite pakeliauti po Zarasų ir Utenos miestų gatves, susipažinti su jų istorija.   

 

 


 

 

Poezija – kai sielos džiūgauja
„Poezija ateina iš visur ir iš visko... Poezija ta pati visur, visais laikais ir visose žemėse, apimanti, suglobianti, suglaudžianti viską į galingą kosminį... ovalą,“ – kažkada mintijo lietuvių poetas Sigitas Geda.

 

 


 



Šventė su šiaurietiškomis tradicijomis
Šiaurės šalių literatūros savaitę „Šventės šiaurės šalyse“ Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė paminėjo spalvinga Šviesos ir žodžio švente. Šventėje dalyvavo Antašavos mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai bei mokytojai, Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Algirdas Venskus.

 


 



Poezija – literatūriniai tiltai regione
Puiki penktadienio popietė: mažytis autobusiukas rieda Anykščių link. Projekto „Knygos šventė“ (literatūriniai tiltai Utenos regione), kurį remia Lietuvos kultūros taryba – jau paskutinis renginys. Literatūriniais tiltais keliauta po Zarasus ir Molėtus, Ignaliną ir Uteną.

 

 


 



Dovanojo šviesą ir šilumą
Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka vykdo projektą „Knygos šventė (literatūriniai tiltai Utenos regione)“. Į literatūros ir muzikos vakarą „Ateik, dovanosiu ir tau“ A. ir M. Miškinių bibliotekos konferencijų salėje tądien susirinko nemažai poetinio žodžio gerbėjų.

 

 


 

 

Jaukumo oazėje – kūrybos jungtys
Tęsiasi Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Knygos šventė (literatūriniai tiltai Utenos regione“) renginiai. Ką ir sakyti – pirmieji du netradicinėse erdvėse buvo įspūdingi: ant savos Zarasų bibliotekos priestato stogo šiltą rugpjūčio dieną žvilgčiodami į Zarasaičio ežero mėlį mes, zarasiškiai literatai, skaitėme savos kūrybos posmus.
 
 
 


 



Apie protą, dvasią ir pasiaukojimą
Spalio mėnesį, kai medžiai nusidažo pačiomis ryškiausiomis spalvomis ir džiugina mūsų akis, Zarasų viešoji biblioteka savo skaitytojus kviečia pasinerti į prozos skaitymus. Šiais metais vakaras buvo skirtas prozininko, dramaturgo, eseisto, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Romualdo Granausko 80-mečiui.


 
 


 

 


Poezija arčiau dangaus
Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka vykdo projektą „Knygos šventė (literatūriniai tiltai Utenos regione)“, kurio autorė bibliotekos direktorė Danutė Karlienė. 


 
 

 


 



Kūrybiniai tridieniai Zarasų viešojoje bibliotekoje įgyvendinti

Zarasų viešosios bibliotekos projektas „Kūrybiniai tridieniai Zarasų viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose“, dalyvavęs Lietuvos kultūros tarybos rengtame Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų bendruomenių dalyvavimo institucijų veiklose konkurse ir gavęs finansavimą, įgyvendintas. 

 
 


 



Knygos ir menų darna

Visų pasaulio šalių istorinė ir socialinė patirtis slypi rašytiniuose tekstuose, knygose, tačiau labai svarbios yra ir kitos vizualinės ir garsinės meno raiškos formos, viena kitą papildančios ir darančios įtaką vaiko ugdymui, saviraiškai, asmenybės formavimuisi. Skaitydami knygas sužinome kaip gyvena, ką mąsto kiti, kokių turi įdėjų, kaip įveikia sunkumus, kaip bendrauja.

 
 


 



Mirioramų biblioteka kviečia

Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje pirmoji miriorama atsirado prieš ketverius metus. Vasaros skaitymo skatinimo programos dalyviai su dailininke Ula Šimulynaite piešė iliustracijas legendai apie Zarasus.


 
 


 



Knygos šventė Zarasuose
Rugpjūčio 15–17 dienomis, kartu su gražia Žolinių švente, buvo švenčiamas penki šimtai tryliktasis Zarasų miesto gimtadienis. Įvairiose miesto erdvėse Zarasų krašto gyventojų ir svečių laukė įdomūs renginiai, smagios pramogos, tautodailės, amatų, knygų mugės. Zarasų viešoji biblioteka džiaugiasi prisidėjusi prie miesto šventės organizavimo spalvinga literatūrine ir muzikine programa.

 


 



Kūrybos džiaugsmas su Knygų šalies menininkais
Zarasų viešoji biblioteka rugpjūčio 17 dieną miesto šventės dalyvius – zarasiečius ir svečius, pakvietė į kūrybines dirbtuves / laboratorijas „Knygos atgyja: istorija ir dabartis II“,  įsikūrusias Sėlių aikštėje.

 

 


 

 


Vaikai, Mikutis ir Vaižgantas
Prieš 150 metų, 1869 metų rugsėjo 20 dieną Malaišiuose, Svėdasų valsčiuje (Anykščių r.) gimė rašytojas, literatūros istorikas ir kritikas, visuomenės veikėjas, kunigas Juozas Tumas-Vaižgantas. Jis yra viena ryškiausių XX a. pirmosios pusės asmenybių.

 

 


 



Vasaros skaitymų palėpėje
Jau ne pirma vasara Kaišiadorių rajono Žiežmarių miestelio bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje birželio 1 dieną atidaroma Vasaros skaitymų palėpė. Ko tik nebūna joje – ir skaitymai, ir Smaližių virtuvė, ir edukacijos – kiekvienas penktadienis vis kitoks.

 

 


 

 

Nuo teksto iki spektaklio
Prasidėjus moksleivių vasaros atostogoms vyko projekto „Kūrybiniai tridieniai Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose“ renginys bibliotekos skaitytojams – literatūros kūrinio inscenizacijos tridienis „Nuo teksto iki spektaklio“.

 

 


 

 

Mokiniai su pasimėgavimu „ragavo“ knygas
Kupiškio rajono Alizavos pagrindinė mokykla ir Kupiškio rajono bendrojo ugdymo mokyklų bibliotekininkių metodinis būrelis pakvietė 5–9 kl. mokinius į meninio garsinio skaitymo konkursą. Konkurso tema – paaugliams rekomenduojamos knygos.

 

 


 

 

Knygos atgijo kurortinio sezono atidaryme
Gegužės mėnesio paskutinį savaitgalį Zarasų viešoji biblioteka ir kitos organizacijos zarasiečius ir svečius kvietė į kurortinio sezono atidarymo šventei „Zarasai – tarytum vasara“ organizuotas pramogas.

 

 


 


Dalijosi poezija, daina ir aistra kūrybai

Į Zarasų viešąją biblioteką atskrido 35-ąjį kartą, dovanodama zarasiečiams ir miesto svečiams poezijos ir muzikos šventę. Tradicinėje šventėje dalyvavo poetė Nijolė Daujotytė, poetas, žurnalistas, vertėjas, redaktorius Rimantas Vanagas, poetas, dramaturgas, vertėjas Vitalijus Asovskis, taip pat svečiavosi dažna bibliotekos viešnia aktorė Dalia Jankauskaitė ir aktorius, bardas Giedrius Arbačiauskas.

 


 



„Skaito žiežmariečiai 2019“ – dovana Mažajai kultūros sostinei

Gegužės pabaigoje Kaišiadorių rajono Žiežmarių bibliotekoje vyko skaitymo akcija „Skaito žiežmariečiai 2019“. Tai ketvirtoji, jau tapusi tradicine akcija, kurioje dalyvavo 275 Žiežmarių gyventojai.

 

 


 

 

Stebuklai, patirti su viešniomis iš „Knygų šalies“
Kupiškio rajono Alizavos pagrindinė mokykla įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamą projektą „Knygos skonis“. Gegužės 16 d. mokykloje vyko 
Knygų šalies edukacinės valandos pradinių klasių mokiniams.

 

 


 

 

Poezijos pavasarėlyje – Mariaus Marcinkevičiaus poezija vaikams
Pralėkė vieneri metai ir Dusetų K. Būgos bibliotekoje gegužės 22 d. vėl įvyko smagios kūrybinės dirbtuvės su jau antrą kartą pas mus besisvečiuojančiais rašytoju Mariumi Marcinkevičiumi ir aktore Daiva Rudyte.

 

 




Išgyvenusių liudininkų lūpomis
Gegužės 20 d. Zarasų viešojoje bibliotekoje lankėsi knygos ir dokumentinio filmo „Gulago partizanai“ autoriai – Goda Karazijaitė ir Paulius Saudargas. Dar praeitų metų rudenį dienos šviesą išvydo bendraautorių knyga apie niekada nepasibaigusią Laisvės kovą, apie nepalaužtą politinių kalinių dvasią, apie sukilimus Gulage.

 
 


 



Įspūdžiai iš spektaklio „Broliai Liūtaširdžiai“ 
Švedų rašytojos Astridos Lindgren „Broliai Liūtaširdžiai“ – nuostabi knyga apie brolišką meilę, draugystę, karą, mirtį. Aštuoniolika Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos 6–9 klasių mokinių žiūrėjo Danijos režisierės Kristen Dehlhom audiovizualinį Jaunimo teatro spektaklį „Broliai Liūtaširdžiai“, rodomą Jonavos kultūros centre.

 
 


 



Projekto „Įsitrauk“ veiklos tęsiasi
Balandžio 30 d. Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su knygų vaikams ir paaugliams autore Rebeka Una pagal jaunimui skirtą projektą „ĮSITRAUK“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Joniškio rajono savivaldybė. Renginys buvo skirtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei.

 


 

 

Džeraldas, Patricija ir draugystė menų dūzgėse
Draugystė vaikams padeda augti, pažinti, atskleisti save, dalytis patirtimi ir paslaptimis, smagiai leisti laiką. Dažniausiai vaikai gali išvardyti po kelis ar keliolika draugų vardų ir jų draugystės istorijos būna įvairios.

 
 
 


 

 

Zarasų bibliotekoje atidarytas Šeimos skaitmeninių veiklų centras
Nuo šiol Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje galima ne tik skaityti knygas, bet ir kurti savus robotus, ar virtualiu dviračiu apkeliauti sėlių kraštą. Čia įkurtas Šeimos skaitmeninių veiklų centras kviečia lankytojus ne tik kartu išmokti naudotis technologijų naujovėmis, bet ir stiprinti bendruomeniškumą, skatinti daugiau bendrauti.


 


 



Viešojoje bibliotekoje pristatytos kraštietės B. Žymantienės naujausios knygos
Balandžio 17 dieną Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje dvi naujausias savo knygas  „Antanas Račas“ ir „Advokatas Leopoldas Petrauskas“ pristatė kraštietė žurnalistė, rašytoja, pedagogė Birutė Žymantienė.

 
  




Kurkim pasaką kartu
Knygos padeda neskubėti, knygos moko pastebėti, knygos kviečia, netgi verčia pasėdėti...“, – rašė Kęstutis Kasparavičius kreipimesi, skirtame Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Šiais, 2019 metais, Lietuva tapo Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju. 

 



 

Skaitėme eiliuotas H. Ch. Anderseno pasakas
Nors ir pavėluotai, bet Užpalių bibliotekoje paminėjome pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimtadienį. Renginį vesti padėjo Skaitytojų klubo prie bibliotekos lankytojos: dvi Kamilės, Karolina, Agnė, Estrėja, Jurinta, Monika.

 


 


 


Zarasų kultūros diena Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje
Balandžio 2 dieną Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko Zarasų kultūros diena. Pristatyti savo išskirtinumus, lankytinus objektus, tradicijas ir renginius išvyko Zarasų viešosios bibliotekos, Zarasų krašto muziejaus, Zarasų kultūros centro, „Ąžuolo“ gimnazijos, Kultūros centro–Dusetų dailės galerijos darbuotojai, krašto menininkai.


 


 



Renginiai kraštiečiams
Kovo mėnesį Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje užderėjo renginių, skirtų kraštiečiams. Buvo pristatytos dvi knygos: Jūratės Katinaitės „Karalių kuria aplinka. Operos artistas Vaclovas Daunoras“ ir Jolitos Skablauskaitės „Fatum“.

 

 


 


Vaikų knygos dienos šventė Alizavos mokykloje
Tarptautinė vaikų knygos diena šiemet ypatinga ne tik Lietuvai, bet ir Kupiškio r. Alizavos pagrindinei mokyklai. Žymusis talentingasis vaikų knygų rašytojas ir iliustruotojas Kęstutis Kasparavičius, sukūręs plakatą Tarptautinei vaikų knygos dienai ir parašęs kreipimąsi į visus pasaulio skaitytojus, prieš dešimtį metų, 2009 m. balandžio 18 d., viešėjo Alizavos mokykloje ir kartu su vaikais mokyklos laiptinėje nupiešė žirafą. 

 
 


 



Skaitmeninės technologijos ugdymui
Šių metų kovo 23–31 d. Lietuvoje vyko jau dešimtąjį kartą visoje Europoje rengiama kasmetinė iniciatyva „Skaitmeninė savaitė“, iki šiol vykusios „Interneto savaitės“ tęsinys. Jos tikslas – skatinti naudotis informacinėmis ryšio technologijomis ir ugdyti įvairių amžiaus grupių skaitmeninį raštingumą. Skaitmeninės savaitės Lietuvoje tema – skaitmeninės technologijos ugdymui.

 
 


 



Lengvas oro gurkšnis Nijolės Koskienės kūryboje
 
Vasario 28 d. Zarasų viešosios bibliotekos skaitykloje savo knygą „Špylkos ir šlepetės“ pristatė žurnalistė Nijolė Koskienė. Autorę atlydėjo jos bičiulės, knygos dailininkė Virginija Vilkas, skaitovė Indrė Gruodienė, renginio moderatorė, lituanistė Irena Baliulė.

 
 
 




Saugesnio interneto savaitė Zarasų viešojoje bibliotekoje
Zarasų viešoji biblioteka dalyvavo jau šešioliktą kartą Europos Sąjungoje rengiamoje Saugesnio interneto savaitėje, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.




 



Šarūnas Šimulynas – unikali asmenybė mūsų kultūros istorijoje
Sausio 25 d. Zarasų viešojoje bibliotekoje atidaryta menininko Šarūno Šimulyno grafikos darbų paroda, skirta 80-ųjų gimimo metinių paminėjimui. Lygiai prieš dvidešimt metų nutrūko menininko kūrybinė veikla. Renginys buvo labai jaukus ir šiltas, nes jo darbus, gyvenimo vingius ir peripetijas pristatė artimiausi jam žmonės – žmona Regina ir dukra Ula.

 


 


Andrius Navickas: „Dievas sukūrė mus tyčia“
„Susitikimas nuostabiose Dusetose su ypatingais žmonėmis. Dėkui už pakvietimą. Dėkui už tai, kad klausėtės taip, jog labai gera buvo kalbėti. Dėkui, kad suteikėte progos pasidalinti įžvalgomis. Kalbėjau labai asmeniškai. Taip pat ir apie tai, kodėl atsidūriau politikoje. Svarbiausia tema – ką šiandien reiškia būti krikščionimi? Džiaugiuosi, kad galėjau papasakoti ir apie S. Greggo „Katalikybę ir laisvę“. Kad ir labai mažyčiais žingsneliais, tikiu, knyga pasieks skaitytojų širdis. Ji tikrai savalaikė ir labai reikalinga“.

 


 

 

Pristatyta monografija „Vydūnas“
2.12.12 – taip įdomiai susidėliojo renginio atidarymo laikas Dusetų K. Būgos bibliotekoje, kuomet čia vyko monografijos „Vydūnas“ pristatymas. Knygos autoriai atvyko iš Vilniaus. Dr. Vaclovas Bagdonavičius – iš Šiaulių krašto kilęs filosofas, literatūrologas, Vydūno kūrybos tyrinėtojas bei propaguotojas. 1988 m. jis įkūrė Vydūno draugiją ir jai vadovavo.
 
 
 

_____________________________________________

Archyvas

 

 

© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.