Knygos kelias II festivalyje „Basomis“

2018-08-22Rugpjūčio pirmąjį šeštadienį Antalieptės festivalyje „Basomis“ vyko renginys „Tu gali sukurti knygą Antalieptėje“. Tai Zarasų viešosios bibliotekos projekto „Kūrybinių improvizacijų ciklas „Knygos kelias II“ Zarasų viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose“ dalis.

Arkivyskupo Mečislovo Reinio gatvėje, šalia bažnyčios, kūrybinėse dirbtuvėse įsikūrė „Knygų šalies“ menininkai, pasiruošę antalieptiškius ir svečius supažindinti su knygų istorija, jų kūrimo būdais, priemonėmis.

Tapybos ant vandens ebru meno, kilusio iš Senovės Kinijos, mokė Eglė Daubaraitė. Vaikai buvo drąsesni – rinkosi spalvas, įrankius, liejo dažus ir kūrė savo piešinius. Suaugusieji ir senjorai – atsargesni, jie stebėjo tapančius, klausėsi ir įsidrąsinę sėdo tapyti. Ant vandens pražydusias gėles, pasklidusius įvairiausius raštus tapytojai perkėlė ant popieriaus, džiovino saulutėje, o namuose įsirėmins.

Ekslibrisus – knygos ženklus, žyminčius savininką, susirinkusieji kūrė mokomi dailininkės Rasos Vasilevičiūtės. Šis užsėmimas ypač patiko vaikams. Pirštuku, nudažytu juodais spaustuviniais dažais, darė antspaudus. Pripiešdami sparnelių, galvyčių, kojyčių susikūrė ekslibrisus savo knygoms žymėti. Spaustuviniais dažais dažydami kūrė įvairių formų ir faktūrų atspaudus.

Pjaustykle pjaustyti ir susirišti knygeles pagal italų dizainerį Bruno Munari mokė menininkė Sigutė Chlebinskaitė. Vaikai ir suaugusieji kūrė vieni didesnes, kiti mažesnes knygeles, jas papuošė „auksiniais“ viršeliais, perrišdami siūlu, įsiklijavo ekslibrisus.

Kūrybinėse dirbtuvėse dirbo ne tik menininkai profesionalai, bet ir savanorė Eitvilė, kuriai ši diena buvo savanorystės pradžia.

Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba. 

Zina Černovienė,
projekto „Kūrybinių improvizacijų ciklas „Knygos kelias II“
Zarasų viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose“ vadovė

Nuotraukos autorės

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.