Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Užpaliuose

2016-11-30
 


Šiaurės šalių bibliotekų savaitė tūkstančiams vaikų ir suaugusiųjų nuo pat Grenlandijos iki Baltarusijos – tai istorijų skaitymas, klausymasis jaukioje žvakių šviesoje. Literatūra ir skaitymas – tai proga atsikvėpti ir pasinerti į knygų pasaulį. Jausmas, kurį patiriame, žinodami, kad skirtingose šalyse tuo pačiu metu klausomės to paties teksto, yra nuostabus mūsų bendrystės liudijimas.
 
Šie skaitymai – unikali tradicija, suteikianti galimybę visiems paprastai ir nemokamai prisidėti prie garsinių skaitymų puoselėjimo. Tokia yra du dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja. Jau devynioliktą kartą šioje skaitymo šventėje dalyvauja ir Lietuvos bibliotekos, mokyklos, vaikų darželiai. Šių metų tema – Ateitis Šiaurės šalyse.

Dvyliktą kartą tamsėjančiomis lapkričio dienomis Užpalių biblioteka pakvietė vaikus į rytmečio skaitymų valandą. Bibliotekininkės parengė inscenizuotus garsinius skaitymus, kurių metu pradinių klasių mokiniams ir priešmokyklinukams buvo skaitoma Violetos Palčinskaitės knyga „Muzika Troliui“. Skaitymus vesti padėjo devintokės Dominyka Kirdeikytė ir Sonata Bareikytė. Šeštokė Greta Šukytė paįvairino renginį muzika. Klausytojams patiko degančių žvakučių šviesoje klausytis kitokio skaitymo ir kartu dalyvauti Sorės Morės pilies paieškoje. Kaip sekėsi kitokie skaitymai – reikia paklausti vaikų, kurie susižavėję, vedami skaitovo, kartu su Troliu Moliu keliavo po Norvegiją.

Kitas Šiaurės šalių bibliotekų savaitės dienas mažieji bibliotekos draugai klausėsi pasakojimų, dalyvavo garsiniuose skaitymuose, kūrė pasakojimų pabaigas, atsakinėjo į įvairius klausimus. Pradinukams pasakojimų valandėles vedė ir jiems skaitė vyresnių klasių mokiniai.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė baigėsi, bet liko įspūdžiai, patirti kartu su draugais dalyvaujant renginiuose, liko šiltas knygutės prisilietimas prie vaiko širdelės ir džiugios, smalsios akutės, ieškančios bibliotekoje tarp daugybės knygų savo knygutės, su kuria kartu galima patirti nuostabių nuotykių, aplankyti įdomias šalis ar susitikti su pasakų veikėjais. O kad mažieji knygų bičiuliai nepasiklystų tarp gausybės knygų, esame mes, bibliotekininkės.

Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos
Užpalių filialo bibliotekininkės 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.