Gilaičių biblioteka paminėjo 45-erių metų veiklos sukaktį

2016-12-08Knyga. Toks žemiškas ir apčiuopiamas daiktas. Dvasios atgaiva ir skaidriausia versmė: geri – neatsigeri, kol gyvas, kol matai, kol girdi ir suvoki. Tokią ją, mielą knygą, gimtąja kalba parašytą, lietuvis brangino visais laikais. „Broliai seserys, imkit mane ir skaitykit...“ Tokį priesaką mums paliko lietuvių literatūros pradininkas Martynas Mažvydas.

2016 metų gruodžio 2-oji Gilaičių bibliotekoje – neeilinė diena. Prieš 45 metus, 1971 metų gruodžio 2 dieną tuometinėje kolūkinėje Gilaičių gyvenvietėje atvėrė duris pirmoji biblioteka.

Bibliotekos veiklos paminėjimo šventę pradėjo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Ikaras“ (vadovai Leontina ir Petras Valskiai). Šio kolektyvo jaunieji atlikėjai, knygą sutapatindami su duona, po simbolinės duonos kepaliuką įteikė Gilaičių bibliotekininkėms, kurios čia dirbo ir dirba šiuo metu.

Vyresnioji bibliotekininkė Rita Bielskienė pasidžiaugė į šventę atvykusiais skaitytojais, bibliotekos pagalbininkais, kultūros darbuotojais ir kitais garbiais svečiais: Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotoju Algiu Mačiuliu, rajono Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja, Gilaičių bibliotekos globėja Ingrida Venciuviene, Kultūros skyriaus vedėju Tomu Vaitkumi, Viešosios bibliotekos direktore Ingrida Klupšaite, Kultūros centro direktore Jovita Lubiene, Kužių seniūnijos seniūne Jolanda Rudavičiene bei Gilaičių kaimo bendruomenės pirmininke Irena Šveriene.

Pirmoji bibliotekininkė Janina Jakubėnienė, išdirbusi bibliotekoje 30 metų, prisiminimais nusikėlė į tą metą, kai biblioteka glaudėsi jos namuose, gyvenvietės keturbutyje. Janina paminėjo, jog pradžioje buvo tik 15 knygų ir 3 skaitytojai. Vėliau šis skaičius išaugo iki šimto ir daugiau. Buvusi bibliotekininkė prisiminė ir dažnus bibliotekos perkėlimus iš vienos vietos į kitą. Pastačius tuometinį kolūkio administracinį pastatą, bibliotekai pažadėjo erdvią patalpą, tačiau, užmiršęs pažadą, buvęs kolūkio pirmininkas pasiūlė tik šaltą kambarį be langų. Dar vėliau biblioteka buvo perkelta į naujai pastatytą pradinę mokyklą. Po daugelio metų bibliotekai buvo suteikta nuolatinė pastogė dabartinio kultūros namų pastato antrame aukšte, kuriame ji yra iki šiol.

J. Jakubėnienės pėdomis pasuko ir jos anūkė Jurgita Jakubėnaitė, kuri bibliotekoje dirbo nuo 2000 iki 2007. Nuo 2007 iki 2013 metų bibliotekai vadovavo Audronė Kiuzlingienė, kuri, atvykusi į šventę pasakojo, kaip į biblioteką atkeliavo pirmieji kompiuteriai, buvo įsteigta vieša interneto prieiga. Bibliotekoje pagausėjo ir  jaunų, ir vyresniųjų internautų.

2013 metais vyresniąja bibliotekininke pradėjo dirbti Elona Jasinauskienė. Ji parengė projektą „Informacinės technologijos – tiltas tarp kartų“. Projektą iš dalies finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Už šį projektą Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos Metų nominacijos konkurse Gilaičių biblioteka laimėjo nominaciją „Netradicinė biblioteka 2013“, už inovatyvią veiklą panaudojant informacines technologijas, netradicinių paslaugų plėtrą ir dermę su tradicinėmis paslaugomis.

Apie šiandien bibliotekoje organizuojamą veiklą, nemokamas paslaugas, teikiamas bibliotekos lankytojams, kalbėjo vyresnioji bibliotekininkė R. Bielskienė.

Labai malonu, kad švenčiant bibliotekos gimtadienį, į renginį atvyko ir skaitytojai, kurie dalijosi prisiminimais apie biblioteką, neužmiršdami veiklios ir darbščios pirmosios bibliotekininkės J. Jakubėnienės. O Sauginių kaimo gyventoja aktyvi skaitytoja Genovaitė Lukšienė visus pradžiugino savo kūrybos eilėmis.

Visus sužavėjo bibliotekos pagalbininko informacinių technologijų inžinieriaus Rolando Andrušaičio susuktas mėgėjiškas filmukas apie Gilaičių bibliotekos jaunuosius skaitytojus ir jų išsakytas mintis apie biblioteką. Profesionaliai atliekamas skambias dainas, instrumentinius kūrinius dovanojo Gilaičių filialo Kužių salės kultūros darbuotojai.

Gilaičių bibliotekos jubiliejinėje šventėje dalyvavę svečiai linkėjo, kad biblioteka taptų traukos centru ir mažiems, ir suaugusiems, ugdytų skaitantį, mąstantį ir kūrybiškai išprususį žmogų, puoselėtų skaitymo tradicijas. Bibliotekos globėja Ingrida Venciuvienė atsakingai pažadėjo, kad netrukus turėtų būti pradėtas Gilaičių bibliotekos remontas. Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė I. Klupšaitė įteikė padėkas buvusiosioms bibliotekininkėms: J. Jakubėnienei, J. Jakubėnaitei, A. Kiuzlingienei, E. Jasinauskienei, knygnešei ir savanorei Ramintai Bernotienei, socialiniams partneriams – Kultūros centro direktorei Jovitai Lubienei, vaikų ir jaunimo teatrui „Ikaras“, Šiaulių miesto profesinio rengimo centrui, Gilaičių bendruomenei ir jos pirmininkei I. Šverienei, Gilaičių kaimo gyventojui R. Andrušaičiui, bibliotekos rėmėjams Ingai ir Arūnui Šadlauskams, Sonatai ir Linui Adomaičiams, Genovaitei Vaitekūnienei.

Vyresnioji bibliotekininkė R. Bielskienė dėkojo visiems susirinkusiems ir po gėlės žiedą dovanojo savo geriausiems skaitytojams, šventės pagalbininkėms, kultūros darbuotojams.

Šventei pasibaigus, visi dalyviai buvo pakviesti prie arbatos puodelio. Jaukioje bendruomenės patalpoje spragsėjo židinio ugnelė, pro langą žvelgė žiemos vakaro tamsa, o galvoje sukosi paklydėlė mintis – „Šviesa – tai jėga. Milžiniška jėga, dėka kurios mes egzistuojame, o laikas ir yra šviesa. Saulės šviesoje, dienose ir metuose glūdi gyvenimas“.

Rita Bielskienė,
 Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
 Gilaičių struktūrinio teritorinio padalinio vyresnioji bibliotekininkė
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.