Vaikai pagerbė rašytoją

2016-04-22

 

 

Alizavos komanda

 

Kupiškio rajono mokyklų bibliotekininkių metodinis būrelis suorganizavo pradinių klasių mokinių skaitymo skatinimo konkursą, skirtą rašytojo Selemono Paltanavičiaus kūrybai.

Balandžio 19 d. į Povilo Matulionio progimnazijos aktų salę susirinko rajono mokyklų 3-4 klasių mokinių komandos, susipažinusios su S. Paltanavičiaus knygomis, išmokusios susirasti reikalingą informaciją enciklopedijose bei internete, perskaičiusios geriausias 2015 metų lietuvių rašytojų knygas vaikams.Skaitymo skatinimo konkurso dalyviai

Iš pradžių mokiniai vieni kitiems reklamavo S. Paltanavičiaus knygas: „Labas, kaip gyveni?: 14 laiškų iš girios“, „Girios paštas“, „Ir aš turiu saulutę“, „Aš – lietuvis“, „Kur išskrido pasakėlė“, „ Tai mes, pelės!“. Vaikai vaidino, skaitė, pasakojo, demonstravo pateiktis. Vieni už kitus gražesni buvo komandų pasirodymai. Vertinimo komisija, kurią sudarė Kupiškio r. Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Irena Mockuvienė ir Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos bibliotekininkės Jolanta Glemžienė ir Renata Petrusevičienė, turėjo gerokai pasukti galvas, kad išrinktų kūrybiškiausias reklamas.

Paskui mokiniai enciklopedijose ieškojo informacijos apie gamtą. Vaikams reikėjo sužinoti kuo minta naminė pelėda, kada medžioja barsukai, kada skraido naktiniai drugiai, kiek yra driežų rūšių, kokio ilgio ežiai. O internete vaikai ieškojo atsakymų apie rašytojo S. Paltanavičiaus gimimo dieną, gimtąsias jo apylinkes, apie tai, kuo domisi rašytojas, ką jis rašo.

Savo išmonę mokŠimonių mokyklos komandainukai demonstravo kurdami pasakojimus pagal duotą pabaigą. Pabaiga buvo iš S. Paltanavičiaus pasakos „Namai beržyne“ (knyga „Tai mes, pelės!“) apie sužvarbusius du peliukus, nakčiai susirangiusius naujame pelėžirniais kvepiančiame guolyje.

Komisija mokinių skaitymo sklandumą ir išraiškingumą bei teksto suvokimą tikrino paprašiusi vaikų garsiai perskaityti S. Paltanavičiaus pasaką „Kartą gyveno katės“. Vieni gražiai skaitė, kiti klausėsi bei žymėjosi atsakymus į pateiktus klausimus.Vaikai traukia užduotis

Galiausiai komandoms reikėjo įveikti kryžiažodį, sudarytą iš akcijos „Metų knygos rinkimai“ knygų vaikams penketuko herojų gyvenimo. Reikėjo žinoti gatvės, kurioje gyvena B. Marcinkevičiūtės Gėlininkė, pavadinimą, raganos Šiokiostokios gyvūną, kurioje klasėje mokosi R. Savickytės Adelė, kieno namuose prisiglaudė pūgos užklupti keleiviai, nurodyti priežastį, dėl kurios ragana Šiokiatokia pateko į Rekordų knygą, įvardinti Kalvėnų miesto gyventojus ir t.t.

Po poros valandų atkaklaus vaikų skaitymo ir informacinių gebėjimų demonstravimo buvo išaiškinti nugalėtojai. Jais tapo Kupos pradinės mokyklos ir P. Matulionio progimnazijos komandos. Vos taškeliu kitu nuo jų atsiliko kitų mokyklų komandos. Vaikai buvo gerai pasiruošę konkursui. Jie daug sužinojo ir išmoko, labai patobulino skaitymo ir informacinių gebėjimų įgūdžius.

Visi dalyviai apdovanoti Padėkos raštais ir saldžiaisiais prizais.

Danutė Miknevičienė,
Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė,
rajono mokyklų bibliotekininkių metodinio būrelio pirmininkė 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.