Prasidėjo Bibliotekų metų iniciatyvos jauniausiesiems skaitytojams

2016-04-19
 
 


Balandžio 18 dieną prasidėjo vienas iš Bibliotekų metams pažymėti skirtų projektų – literatūriniai protmūšiai vaikams. Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas (VJLD), vykdydamas Lietuvos kultūros ministerijos finansuojamą projektą, per 2016-uosius metus aplankys net 35 šalies bibliotekas, o protmūšiuose sudalyvaus per 800 šalies vaikų.

Literatūriniai protmūšiai skirti pasitelkus žaidimą skatinti vaikų susidomėjimą knygomis, skaitymo kultūra, padėti atrasti gerą ir vertingą literatūrą bei ugdyti kūrybingumą. Žaidime, kurį sudaro keturi turai, dalyvauja 1–3 ir 4–5 klasių mokinių komandos, sudarytos iš 5 narių. Kiekvienas turas turi savo temą, o šį pirmadienį Kupiškyje ir Biržuose vykusiuose protmūšiuose, vaikams teko bendrasis įvairių klausimų, skaičių, personažų ir paveikslėlių turai. Kiekviename ture yra po 10 klausimų iš lietuvių ir užsienio literatūros, poezijos, loginių užduočių, susijusių su literatūra. Renginius, kuriuose varžėsi net 75 jaunieji skaitytojai, vedė VJLD Tyrimų ir sklaidos skyriaus vadovė Inga Mitunevičiūtė, vyriausioji tyrėja Eglė Baliutavičiūtė bei Kultūrinės edukacijos skyriaus vadovė Viktorija Pukėnaitė.

Visiems protmūšio dalyviams, bibliotekoms bei mokykloms dovanojami spalvingi žymios lietuvių iliustruotojos ir rašytojos Linos Žutautės plakatai „Vaikas knygoje – knyga vaike“, o savo amžiaus kategorijoje nugalėjusiai komandai įteikiamas stalo žaidimas „Dixit“, ugdantis kūrybiškumą, vaizduotę, komunikacinius gebėjimus.

Artimiausiu metu literatūriniai protmūšiai vaikams vyks Pakruojo, Utenos, Alytaus, Daugų, Ignalinos ir kitose viešosiose savivaldybių bibliotekose.

Eglė Baliutavičiūtė,
Vaikų ir jaunimo literatūros departamento vyriausioji tyrėja
 

 

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.