Viešnagė Vilniaus vaikų darželyje „Jurginėlis“

2014-02-20




Vasario 18 d. Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro darbuotojos – skaityklos vedėja Jūratė Pocienė ir bibliotekininkė Nijolė Simaškevičiūtė svečiavosi Vilniaus vaikų darželyje „Jurginėlis“. Vyko du užsiėmimai. Pirmajame dalyvavo 4-5 metų vaikučiai, o antrajame – 6-7 metų.

Vaikai buvo labai aktyvūs ir mielai dalyvavo pokalbyje apie rašytojo ir dailininko indėlį kuriant knygą. Jei jaunesniesiems atrodė, kad parašyti knygą ir sukurti jai iliustracijas yra labai paprasta ir tai gali padaryti kiekvienas žmogus – reikia tik popieriaus, dažų, pieštuko, o kartais dar gali prireikti ir akinių, – tai vyresnieji tvirtino, kad knygų rašymas – rašytojo darbas, o kad iliustracijos būtų gražios – jas turi kurti dailininkas. Be to, norint tapti dailininku, dar reikia turėti talentą ir daug mokytis. Talentas reikalingas ir rašytojui. Kitaip jo knyga bus neįdomi. Pokalbio apie knygas metu vaikams buvo aiškinamos jiems dar nežinomų, ar mažai žinomų žodžių reikšmės (iliustracija, iliustruotojas, talentas).

N. Simaškevičiūtė perskaitė dvi linksmas istorijas iš Vitalijos Lapinos knygos „Ar pažįsti Kiukį“. Jaunesniųjų grupė klausėsi kaip „Kiukis daro vandens lovą“, o vyresniųjų – „Kiukis ir jūra“. Vaikams abi šios istorijos pasirodė labai įdomios ir juokingos.

Jie spėliojo, kaip gi atrodo tas paslaptingasis išdaigininkas Kiukis, pasakojo apie savo geriausius draugus, bet jie visi buvo paprasti, nes matomi. Vaikai gavo užduotį – nupiešti Kiukį taip, kaip jį įsivaizduoja. Tik po to jiems buvo parodytos šios knygelės iliustracijos, kurias sukūrė dailininkė Irmina Dūdėnienė. Kol viešnios bendravo su viena grupe, kita spėjo šią užduotį atlikti. Dauguma vaikų nupiešė mažą gauruotą būtybę, kuri buvo panaši į dailininkės sukurtąją.

Atsisveikindamos viešnios padovanojo vaikams knygų skirtukų bei knygų ir pakvietė į Vaikų literatūros centrą.

Jūratė Pocienė,
Vaikų literatūros centro skaityklos vedėja
Nuotraukos autorės

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.