Lėlių teatrų festivalis

2014-03-02


Kovo 27 dieną Kupiškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko lėlių teatrų festivalis „Vaikai ir lėlės‘ 2014“, skirtas Tarptautinei teatro dienai paminėti. Pagrindiniai renginio rėmėjai – Kupiškio rajono savivaldybė, viešoji biblioteka, Uždaroji akcinė gyvybės draudimo ir pensijų bendrovė „Aviva Lietuva“, UAB „VIMODI“.

Ketvirtus metus vykstantis festivalis, lėlių teatro meno mylėtojus šiemet pradžiugino naujais teatriukais, spektaklių įvairove ir išradingai pagamintomis lėlėmis. Šventę, nuotaikingu ir linksmu pasirodymu, pradėjo Kupos pradinės mokyklos lėlių teatro „Rygailio“ kolektyvas (režisierė ir vadovė Dalia Kaktienė). Jis festivalyje dalyvavo svečių teisėmis ir suvaidino Kristijono Donelaičio pasakėčią „Rudikis jomarkininks“.

Renginyje dalyvavusius šešis Kupiškio rajono teatriukų pasirodymus vertino komisija: pirmininkė – Dalia Kaktienė (Kupos pradinės mokyklos mokytoja), nariai – Irena Mockuvienė (Kultūros ir švietimo skyriaus vyr. specialistė), Kazys Stančikas (AVIVA Lietuva, Kupiškio biuro finansų konsultantas).

Pirmieji festivalyje pasirodė Kupiškio mokyklos „Varpelis“ ugdytiniai. Jų nuoširdus, žaismingas ir pamokantis spektakliukas „Palovio istorija“ užkrėtė visus gera nuotaika ir perspėjo, kas gali nutikti, jeigu būsime netvarkingi. Vaikus festivaliui ruošė kūrybinė grupė – Vaida Kalamažnikienė, Lina Mergiūnienė, Danutė Čiurlienė, Irena Michailovienė, Genutė Taubienė.

Rudilių Jono Laužiko pagrindinės mokyklos pradinukų būrelis „Pelėdžiukai“ (režisierė ir vadovė Vanda Ribokaitė) kūrybiškai ir savitai įkūnijo Eleonoros Matulaitės pasakos „Raganos miltai“ personažus.

Jaunieji Noriūnų Jono Černiaus pagrindinės mokyklos aktoriai nustebino publiką puikia vaidyba, gražiomis lėlėmis ir tinkamai panaudotomis dekoracijomis. Žiūrėjome Aldonos Lapienės pjesę „Žvirblis sargauja“ ir audringais plojimais dėkojome jų vadovei ir režisierei – Ritai Grinevičienei.

Skapiškio pragrindinės mokyklos ir Skapiškio bibliotekos teatriuko aktoriai kartu su vadovėmis – Aukse Jankevičiene ir Roma Bugailiškiene pakvietė renginio dalyvius keliauti į linksmą kelionę, nors ji baigėsi ir nesėkmingai. Susižavėję stebėjome Kazio Borutos pasaką „Kačių ir pelių kelionė į vestuves“.

Džiaugiamės pirmą kartą festivalyje dalyvavusiu Subačiaus gimnazijos vaikų ir jų tėvelių smagiu bei juokingu pasirodymu (režisierius Vladimiras Danilevičius, vadovė Jūratė Petrauskienė). Žiūrovams labai patiko Jurijaus Jakovlevo pasaka „Agurkėlio nuotykiai“ apie linksmą ir nebijantį pavojų žaliąjį didvyrį.

Visus pakerėjo paskutinieji festivalio dalyviai – Alizavos pagrindinės mokyklos lėlių teatriuko aktoriai (režisierės – Danutė Miknevičienė ir Irmina Puipaitė-Narbutienė). Matėme ironišką ir šmaikščią Kristijono Donelaičio „Pasaką apie šūdvabalį“. Puikiai įvaldyti lėlių judesiai, tiksli sakomų žodžių, išgaunamų garsų ir atliekamų judesių harmonija perkėlė žiūrovus į pievą, kurioje knibždėte knibždėjo vabalai.

Komisijos pirmininkė Dalia Kaktienė džiaugėsi, kad kasmet jaunųjų aktorių vaidyba su lėlėmis tobulėja, teatriukų režisieriai nebijo eksperimentuoti ir ieško naujų temų, formų ir idėjų bei stengiasi rasti geriausius sprendimus juos įgyvendinant. Visi kolektyvai buvo apdovanoti diplomais ir rėmėjų dovanomis.

Šio festivalio pasirodymai nudžiugino visus – tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus žiūrovus.

Jolita Janušonienė,
Vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos autorės


 
 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.