Vaikų rašytojas Užpaliuose

2017-04-04

„Jo knygos gimsta iš širdies,
Tad prie Račicko pavardės
Visi priprato jau seniai,
Na, o labiausiai – mokiniai.“
 (Alma Karosaitė)Vaikų rašytojas Vytautas Račickas per trisdešimt kūrybinės veiklos metų   apsilankęs  tolimiausiuose Lietuvos kampeliuose, neseniai svečiavęsis pas lietuvius JAV – Detroite, Čikagoje, Lemonte, atvyko ir į Užpalius.

Užpalių gimnazijos priešmokyklinukai ir 1–4 klasių mokiniai pamoką aleido su rašytoju, kurio knygos kasmet patenka į skaitomiausių knygų penketukus, yra linksmos net ir tada, kai pasakoja ne itin linksmą, kartais net liūdną istoriją. Ne vienas Užpalių bibliotekos skaitytojas  kelią į nuostabų knygų pasaulį atrado perskaitęs bent vieną šio rašytojo knygą.

Susitikimo metu vaikai klausė rašytojo, kas  įkvepia rašyti? Svečias atsakė: „Vaikų gyvenimas. Ir žinojimas, kad esu labai skaitomas, kad vaikai laukia naujų mano knygų“. Gerbiamas svečias perskaitė keletą nuotaikingų ištraukų iš savo  knygų, papasakojo apie savo kaip rašytojo darbą, kuris nėra lengvas, nes norint, kad knygas skaitytų vaikai, jas reikia parašyti labai įdomiai. O tam, kad taip parašyti, reikia žinoti, ko vaikai nori. Todėl rašytojas neužsidaro kabinete, o lankosi pas jaunuosius skaitytojus, bendrauja su jais ir semiasi idėjų.

Kadangi vaikai jaučia nuoširdumą ir rūpestį, kurie sklinda iš rašytojo knygų eilučių, tądien gausiai rinkosi į susitikimą, o paskui nusidriekė eilė prie knygų. Vaikai norėjo įsigyti knygų, kuriose rašytojas pasirašė.

Po renginio vaikai, atėję į biblioteką, daug mieliau į rankas ima knygą ir kuriam laikui pamiršta kompiuterį, pasinerdami į kūrinio veikėjų pasaulį. Taigi, susitikimai su rašytojais – labai efektyvus mokinių skaitymo skatinimo, literatūrinio lavinimo būdas.

Utenos rajono A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos
 Užpalių filialo bibliotekininkės

 

 

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.