Bibliotekų savaitės renginiai vaikams Nacionalinėje bibliotekoje
Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje balandžio 23 d. įvyko 13-osios Nacionalinės bibliotekų savaitės „Nežinai? Pėdink į biblioteką!“ atidarymas. Šiais metais tradicija tapę vidurdienio skaitymai buvo skirti Prano Mašioto 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

P. Mašioto pasakas sekė ir vaidino Vilniaus darželio-mokyklos „Dainorėliai“ 3 klasės moksleiviai (juos ruošė mokytoja Lina Patašienė). Taip pat su vaikais bendravo, apie P. Mašiotą pasakojo bei jo kūrinius skaitė Dokumentų konservavimo ir restauravimo centro direktorius Algirdas Plioplys ir Lituanikos skyriaus vyresnioji bibliografė-skaityklos vedėja Eglė Karalienė.

Renginio metu A. Plioplys moksleiviams įteikė Dokumentų konservavimo ir restauravimo centre pagamintų knygų skirtukų bei pakvietė vaikus į ekskursiją. Mokytojai L. Patašienei įteikta Vaikų literatūros centro padėka.

Bibliotekos darbuotojai ir skaitytojai balandžio 26 d. buvo pakviesti į literatūros tyrinėtojo Kęstučio Urbos paskaitą „Už ką mes gerbiame ir vertiname Praną Mašiotą?“.

Balandžio 29 d. Vilniaus darželio-mokyklos „Dainorėliai“ 3 klasės moksleiviai lankėsi Dokumentų konservavimo ir restauravimo centre. Vaikai turėjo galimybę pamatyti kelių šimtų metų senumo knygų, susipažinti su tokiais restauravimo procesais kaip popieriaus gaminimas, suteptų lapų valymas, knygų įrišimas ir pan. Smalsūs moksleiviai domėjosi, iš ko gaminamas popierius, kaip veikia traukos spinta, kodėl negalima knygų klijuoti lipnia juosta. Nacionalinės bibliotekų savaitės metu į panašią ekskursiją galėjo registruotis visi bibliotekos skaitytojai.

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu Vaikų literatūros centre vyko garsiniai P. Mašioto pasakų skaitymai, skirti darželio „Vaikystės sodas“ auklėtiniams. Vaikams pasakas skaitė centro darbuotojos Aleksandra Strelcova, Jūratė Pocienė ir Nijolė Simaškevičiūtė.

Visi Vaikų literatūros centro skaitytojai buvo kviečiami pažinti knygų pasaulį, klausti ir ieškoti atsakymų bibliotekoje, atnešti knygas, kurias vėluoja grąžinti, ir prisiminti – „Nežinai? Pėdink į biblioteką!”.

 

Parengė Vaikų literatūros centro
Aptarnavimo skyriaus vedėja
Aleksandra Strelcova

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.