Lėlių teatras – džiaugsmas ir erdvė kūrybaiTeatro pasaulis beribis – jame užtenka vietos visiems, kurie pasaulį mato kitaip nei daugelis. Kultūros ir švietimo įstaigoms labai svarbu plėsti ugdymo galimybes, kurti naujas edukacines erdves. Lėlių teatras yra prieinamas visiems, kurie tuo domisi.

Labai džiugu, kad Kupiškio viešosios bibliotekos laimėtas projektas „Lėlių teatras – džiaugsmas ir erdvė kūrybai“ suteikė galimybę miesto ir kaimo vaikams bei paaugliams domėtis lėlių teatro menu, ugdyti meninį skonį ir kūrybiškumą, plėsti bendravimą bei bendradarbiavimą tarp projekte dalyvaujančių institucijų ir taip aktyviai dalyvauti kultūriniame rajono gyvenime.

Projektą dalinai finansavo Kultūros rėmimo fondas, projekto rėmėjai – Kupiškio rajono savivaldybė, UAB „Patogu pirkti“, UAB „SVI Prekyba“, užuolaidų salonas „Naktakė“, informaciniai partneriai – rajono laikraštis „Kupiškėnų mintys“ ir regioninė televizija „Kupiškėnų studija“.

Į projekto veiklas įsitraukė Antašavos, Rudilių bibliotekų skaitytojai, Paketurių šv. Kazimiero globos namų auklėtiniai, Kupiškio mokyklos „Varpelis“ lavinamosios grupės ugdytiniai, Skapiškio vidurinės mokyklos, Norkūnų J. Černiaus ir Alizavos pagrindinių mokyklų mokiniai kartu su mokytojomis ir bibliotekininkėmis.

2013 m. kovo 14 d. projekto rengėjos pakvietė lėlių teatro mylėtojus į pirmąjį projekto renginį – VšĮ Alytaus lėlių teatro „Aitvaras“ spektaklį „Vilkas ir septyni ožiukai“, brolių Grimų pasakos motyvais. Žiūrovai pamatė klasikinę pasaką, kurios personažai – ožka Melodija, vilkas, kalvis, malūnininkas ir septyni ožiukai įtraukė vaikus į spektaklio sūkurį. Nuotaikinga ir nuoširdi aktorių – Jūratės Kundrotienės ir Karolinos Povilanskaitės vaidyba, betarpiškas bendravimas sušildė ir pakerėjo susirinkusiuosius.

Po spektaklio projekto dalyviai bendravo su spektaklio ir lėlių autore, dailininke ir režisiere Loreta Skruibiene. Ji trumpai supažindino su lėlių teatro atsiradimo istorija, išvardijo pagrindines teatrinių lėlių rūšis, pasidalijo patirtimi kaip gaminti lėles, kvietė aplankyti teatro patalpose įkurtą lėlių muziejų, kuriame yra apie 300 lėlių.

Padėkoję teatro trupei už puikų spektaklį ir originalias teatrines idėjas susitarėme susitikti 2013 m. balandžio 11 d. 13 val. lėlių teatrų festivalio „Vaikai ir lėlės“ metu.

Jolita Janušonienė,
            projekto vadovė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.