Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Rugsėjis
    2020     

Skaitymo balsu vaikams savaitė
 
2012-05-28


Gegužės 28-birželio 3 dienomis Mažojo princo fondas, rengiantis socialinę-edukacinę iniciatyvą „Visa Lietuva skaito vaikams“, kurią globoja Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, kviečia kartu švęsti II Lietuvos ir Tarptautinę skaitymo balsu vaikams savaitę. Visi suaugusieji raginami skaityti vaikams balsu.


Gegužės 29 d. 18 val. skaitymo balsu entuziastus ir skaitančias šeimas kviečiame apsilankyti Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius). Tarptautinių institutų atstovai įvairiomis kalbomis skaitys Antuano de Sent-Egziuperi „Mažąjį princą“, pamėgtų knygų vaikams ištraukas skaitys Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė Gintarė Tamašauskaitė ir iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė Loreta Sungailienė.

Birželio 3 d. 14-17 val. „Visa Lietuva skaito vaikams“ kviečia visus suaugusiuosius kartu su vaikais, bičiuliais atvykti į Prekybos ir pramogų centrą „Panorama“ (Saltoniškių g. 9, Vilnius), į Ežiukų dryžiukų klubą, kur vyks atsisveikinimas su ežiukais ir skaitymo balsu savaitės uždarymas. L. Sungailienė ir kiti tėveliai skaitys vaikams balsu pasakas, linksmas vaikiškas istorijas. Gražiausiai skaitančių tėvelių ir drąsiausiai eilėraščius deklamuojančių vaikučių laukia dovanos.

Skaitymo balsu vaikams savaitės informacinis rėmėjas – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Iniciatyvą remia privati ligoninė ir poliklinika „Kardiolita“.

Linkime patirti skaitymo kartu su vaikais malonumą!

Pridedame Mažojo princo laišką apie skaitymą vaikams.

Margarita Gaubytė,
Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato
Komunikacijos programų vadovė
www.unesco.lt

Loreta Sungailienė,
Iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė,
Mažojo princo fondo tarybos pirmininkė
www.visalietuvaskaitovaikams.lt


MAŽOJO PRINCO LAIŠKAS


„Visi suaugusieji kadaise buvo vaikai. (Deja, tai prisimena tik nedaugelis.)“
Antoine de Saint-Exupéry „Mažasis princas“


Mieli suaugusieji,

Nors vis dar manau, kad suaugę žmonės yra labai keisti, turiu pripažinti, kad esate geriausi vaikų draugai ir globėjai. Tačiau Jums taip trūksta laiko bendrauti su vaikais, parodyti jiems savo meilę ir dėmesį. Vaikus ugdo televizorius ir kompiuteris, o augdami tarp žmonių vaikai vis dažniau jaučiasi vieniši. Bet iš tiesų Jūs gi labai mylite savo vaikus! Kodėl to neparodote? Juk galite tai daryti kasdien! Tiesiog bendraukite su jais ir skaitykite vaikams balsu!

Kiekvienam vaikui reikia Jūsų meilės. Vaikas jaučiasi tikrai mylimas, kai meilė rodoma jam suprantamu būdu ir skiriama tik jam kupinu meilės akių kontaktu, šiltus jausmus išreiškiančiu fiziniu kontaktu – priglaudžiant, paglostant, išdykaujant, išskirtiniu dėmesiu – skiriant laiką tik jam, auklėjant su meile, kantriai, švelniai ir nuosekliai mokant bendrauti su žmonėmis, skatinant domėjimąsi, skiepijant vertybes.

Skaitymas balsu yra puikus būdas savo ir globojamiems, ugdomiems vaikams parodyti meilę. Skaitydami ir kalbėdamiesi su vaiku apie knygą, esate šalia jo, meiliai žvelgiate į jį, skiriate jam savo laiką, mokote kalbėti, mąstyti, ugdote vertybes, plečiate vaizduotę, perduodate žinias. Skaitydami vaikui, palaikote jį emociškai, suteikiate pasitikėjimo savimi ir skatinate siekti savo tikslų. Skaitiniai – puikus bendravimo ir malonus laiko praleidimo būdas, padedantis pažinti vaiko poreikius, pomėgius, skatinantis įdomiam pokalbiui, suteikiantis galimybę aptarti tokius dalykus, apie kuriuos sunku kalbėti arba tiesiog nekalbama. Pagaliau skaitymas balsu vaikui – nenuobodi, madų nesivaikanti pramoga, puiki alternatyva brangiems žaislams ir užsiėmimams.

Skaitykite vaikams po 20 minučių per dieną. Kiekvieną dieną!
Skaitykite vaikams, kurie patys dar to nesugeba, ir ilgai nenustokite net jiems patiems išmokus skaityti. Svarbu yra ne tik skatinti vaiką pamėgti knygas, bet taip pat daug laiko praleisti kartu ir išlaikyti stiprų tarpusavio ryšį.

Tegu visa Lietuva skaito vaikams! Kviečiu Jus džiugiai pasitikti artėjančią Tarptautinę vaikų gynimo dieną (birželio 1-ąją) ir gegužės 28–birželio 3 dienomis kartu švęsti II Lietuvos ir Tarptautinę skaitymo balsu vaikams savaitę. Kviečiu tėvelius, globėjus, pedagogus, leidėjus, žurnalistus, aktorius, dainininkus ir kitų profesijų žmones, kultūros, mokslo, švietimo įstaigų, tarptautinių institutų, valdžios atstovus, visus skaitymo entuziastus skaityti vaikams balsu. Skaitykite visą savaitę ir toliau tęskite skaitymus kasdien Jums patogiu laiku. Skaitykite visur – namie, kultūros, ugdymo įstaigose, bibliotekose, knygynuose, prekybos centruose, viešajame transporte, kavinėse, parkuose, soduose, prie upės, ežero, jūros, ant piliakalnių...

Skaitykite vaiko malonumui! Skaitykite tam, kad vaikai pajustų Jūsų dėmesį, meilę, pagarbą jiems ir norą bendrauti.

Prisijunkite prie Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos globojamos socialinės-edukacinės inciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ir paminėkite II Lietuvos ir Tarptautinę skaitymo balsu vaikams savaitę!

Parašykite man, kaip Jums sekasi skaityti balsu. Lauksiu Jūsų nuomonių, idėjų, pasakojimų apie skaitymo balsu renginius, patirtį. Tekstukus su nuotraukomis siųskite el. paštu info@vlsv.lt. Įdomiausi pasakojimai su iliustracijomis bus publikuojami www.visalietuvaskaitovaikams.lt. Ten rasite naudingos informacijos apie skaitymą balsu vaikams.

Linkiu patirti skaitymo kartu su vaikais malonumą! Tegu kiekviena šeima, kiekviena ugdymo, kultūros įstaiga atranda, sukuria savo planetą, kurioje vaikams būtų sveika, saugu, gera ir įdomu augti. Pastovus skaitymas balsu vaikams nuo gimimo iki paauglystės ir dar ilgiau – paprasčiausias ir pigiausias būdas ugdyti protingus, kultūringus ir laimingus jaunus žmones!

Mažasis princas

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.