Užpalių bibliotekoje paminėta Knygnešių diena

2018-03-20
 

Minėdami Lietuvos šimtmetį, džiaugiamės ir didžiuojamės tuo istoriniu tiltu, kuris sujungė 1253 m. liepos 6 d. gimusią senąją Lietuvą ir dabartinę nepriklausomą Lietuvos valstybę. Vargu ar galėtume džiaugtis savo nuostabia kalba be knygnešių, kurie, nepaisydami jokių sunkumų ir kliūčių, spaudos draudimo metais nešė „liepsneles“ į dažno lietuvio trobą.

Užpalių gimnazijos 6, 7 ir I g klasių mokiniai, susirinkę į Poezijos šventę „Kalba gimtoji lūposna įdėta“, posmais dėkojo Užpalių krašto knygnešiams Motiejui Masiuliui, Martynui Siručiui, Tamošiui Uborevičiui, Mataušui Remeikiui, Juozui Baranauskui.

Pasirengti deklamavimui mokiniams padėjo mokytoja Otilija Šližienė. Šventę nuspalvino septintokės Gretos Šukytės atliekama daina. Renginio dalyvius maloniai nustebino gimnazijos mokinių parlamento deleguoti „knygnešiai“, atnešę bibliotekai taip reikalingų knygų.
 

Mokiniai, pačių renginio dalyvių išrinkti gražiausiai deklamavę eiles, nuvyko į Užpalių kapines ir uždegė atminimo žvakutes ant mūsų kraštiečio knygnešio J. Baranausko kapo.
 

Utenos r. A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos
 Užpalių filialo bibliotekininkės
 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.