Bibliotekų naujienos

2017 m.
 

 Žiemos švenčių belaukiant
Žiemą būna gerai, nes žiemą būna Kalėdos. Jos visada laukiamos su nekantrumu ir susijusios su žaliaskarės eglutės puošimu, įvairių dekoracijų kūrimu, namų bei darbovietės dabinimu, dovanų pirkimu, kalėdinio stebuklo laukimu. 


 
Kūrybos vakaras Zarasų viešojoje bibliotekoje

Sakoma, kad poezija, ypač šiuolaikinė, yra sudėtinga, netgi nesuvokiama. Šioms mintims, matyt, pritartų ir zarasiškiai, susirinkę pasiklausyti poeto, eseisto, vertėjo, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Kornelijaus Platelio eilių.

 
 
Pagerbti geriausieji kraštotyrininkai, paminėtos Reformacijos 500-osios metinės
2017 m. gruodžio 5 d. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Verbūnų filiale vyko tradicinė rajono kraštotyrininkų pagerbimo ir premijos įteikimo šventė, skirta Reformacijos 500 metų sukakčiai paminėti.

 
 
Meilė literatūrai ir gimtinei
Įsibėgėja Zarasų viešosios bibliotekos projektas „Istoriniai literatūriniai personažai Zarasų viešosios bibliotekos languose“. Projekto vadovė Jolanta Lementauskienė pasidžiaugė, kad sparčiu žingsniu keliaujame per Lietuvos istorijos šimtmetį.


 
 


 Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Vilniaus Gabijos gimnazijoje
Lapkričio 13–19 dienomis jau 8-ąjį kartą Vilniaus Gabijos gimnazijos bendruomenė dalyvavo tarptautiniame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2017“, kurį rengia Asociacijų Norden Sąjunga, finansuoja Šiaurės ministrų taryba Lietuvoje.


 


 


Šiaulių rajono proginis kalendorius, skirtas Lietuvos valstybės šimtmečiui
2018 m. vasario 16-oji, šimtosios Lietuvos valstybės atkūrimo metinės, bus išskirtinė sukaktis. Ji ženklina pradėtą kurti nepriklausomos demokratinės Lietuvos valstybės istoriją, pirmą ryžtingą žingsnį į dabartinę modernią Lietuvos valstybę.


 
 Kelionė po Šiaurės šalis Užpalių bibliotekoje
Mūsų biblioteka Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginius organizuoja jau gerą dešimtmetį. Ne išimtis ir šie metai. 2017 m. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė kvietė visus pakeliauti po salas Šiaurės šalyse. Šių metų tema – „Šiaurės salos“.
 
 
 
 


 


Pažintis su Šiaure

Šiemet Šiaurės šalių bibliotekų savaitę kartu su 2170 švietimo institucijų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Danijoje, Islandijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Švedijoje, šventė ir Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė.


 Ką mums reiškia būti aisčių palikuonimis?: knygos „Aisčių dvasinės tapatybės beieškant“ sutiktuvės Dusetų K. Būgos bibliotekoje
Lapkričio 8 dieną Zarasų rajono Dusetų K. Būgos biblioteka sulaukė gražaus būrelio svečių iš Vilniaus, Molėtų, Utenos. Tai Lietuvos antropoteosofų draugijos nariai, atvykę papasakoti dusetiškiams apie ekspediciją į Graikijos salą Samotrakę, kurioje buvo ieškota mūsų protėvių aisčių pėdsakų.

 
 
Vaikų vasara – knygos, nuotykiai, paslaptys ir pažinimo džiaugsmas
Zarasų viešoji biblioteka ir padaliniai turi galimybių plėtoti labai įvairias veiklas – nuo knygų ir periodikos skolinimo iki viešos interneto, duomenų bazių prieigos, nuo žaislotekų iki erdvių individualiam ar grupiniam mokymuisi ar laisvalaikiui. 

 
 
 Skaitanti klasė bibliotekoje
Vasaros pradžioje skelbėme akciją ,,Skaitanti klasė“, į kurią galėjo registruotis visi norintys dalyvauti. Žiežmarių gimnazijos pradinių klasių moksleiviai prieš rudens atostogas susirinko į baigiamąjį renginį bibliotekoje.

  

Dovana konkurso nugalėtojams
Kad knygoms vaiko gyvenime tenka labai svarbus vaidmuo, niekas seniai nesiginčija. Skaitydamas jaunasis knygos mylėtojas mokosi iš herojų, pradeda vadovautis jų propaguojamomis vertybėmis. O meilė knygai atsiranda tada, kai ji tampa kasdienio gyvenimo dalimi, kai skaitoma vos ne kasdien, neatsižvelgiant į metų laiką.
 
 
 „Etmės Eva“ Zarasuose – Zarasų viešojoje bibliotekoje paminėtos Ievos Simonaitytės 120-osios gimimo metinės
Spalio 13-tą dieną Zarasų viešojoje bibliotekoje vyko tradicinis literatūros vakaras „Prozos ruduo“, skirtas rašytojos Ievos Simonaitytės metams. Renginyje dalyvavo profesorius, habilituotas mokslų daktaras Domas Kaunas.

 
 Pamoka su rašytoju arba Valanda vaikų juoko
Spalio 10 d. Kupiškio rajono Skapiškio ir Alizavos pagrindinėse mokyklose įvyko VšĮ „Rašytojų klubas“ organizuojamo renginių ciklo „Pamoka su rašytoju“ renginys, kurio tikslas – skatinti pažinimo ir skaitymo poreikį. Mokiniai susipažino su šiuolaikiniu vaikų rašytoju Tomu Dirgėla.

 
 
 
Sigutės Ach pakylėtas pasaulis paliko pėdsakus Alizavos mokykloje

Naujieji mokslo metai Alizavos mokykloje prasidėjo Gerumo diena. Mokyklos bendruomenė, vadovaujama dailininkės Sigutės Ach, kūrė Angelų sodą.
 
 
 
Skaitymai Vasaros skaitymų palėpėje
Žiežmarių bibliotekos vaikų literatūros skyriuje, Vasaros skaitymų palėpėje, tyliai skaitėme vaikų atsineštas knygas. Vieni vaikai skaitė sėdėdami ant grindų, kiti ant atsineštų minkštų pagalvėlių, o dar kiti kaip paplūdimyje – ant patiesaliuko. Net pats mažiausias klausytojas Vytenis buvo susikaupęs.


Vasaros skaitymai ir vaistažolių arbata
Vasaros skaitymų palėpė Žiežmarių bibliotekoje – atidaryta! Vaistažolių arbatinės šeimininkė pakvietė visus norinčius – tiek didelius, tiek mažus – susipažinti su vaistažolėmis, jų panaudojimu, paskanauti arbatos ir patiems pasiruošti vaistažolių atsargų žiemai.

 
 
 
 

Žaslių bibliotekoje prasidėjo vasaros skaitymai
Baigėsi dar vieneri mokslo metai. Prieš akis visa vasara, kupina malonumų: maudynių, kelionių, žaidimų su draugais ir begalė kitų veiklų. Na, o knyga? Kaip su ja? Pamiršti bent vasarai? Ne!


 
 

Dovana Lietuvai – „Skaito žiežmariečiai“

Gegužės 26 d. Žiežmarių miestelyje vyko gražus ir visus suartinantis renginys „Skaito žiežmariečiai“. Šis renginys – tai dovana Lietuvai.

 

 
Kūrybinis džiaugsmas su viešniomis iš Šiaurės
Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė Šiaurės šalių kultūrą pažįsta kiekvienais metais organizuojamuose Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose. 

 
 
 


 


Europos dienos šventė Kuršėnuose „Kas europietis? Mes!“

2017 m. gegužės 9 dieną Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka tradiciškai sukvietė kuršėniškius į  Europos dienos šventę „Kas europietis? Mes!“. Europos diena, kurią  remia Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Šiaulių rajone pažymima jau penktąjį kartą.

  

 

Rimanto Kmitos viešnagė Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje
2017 m. gegužės 6 dieną Šiaulių rajono Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje viešėjo kūrėjas, poetas, literatūrologas, kritikas, romano „Pietinia kronikas“ autorius Rimantas Kmita. 

 
 
 
Literatūrinės slinktys
Balandžio 20 dieną Vilniaus Žemynos gimnazijos bibliotekoje vyko susitikimas su Jaunųjų rašytojų festivalio „Literatūrinės slinktys“ dalyviais. Buvo pristatoma jaunoji rašytoja Monika Baltrušaitytė ir festivalio koordinatorius Juozas Žitkauskas bei festivalio organizatorių išleistas knygelių rinkinys „Literatūrinės slinktys“.

 
 Nacionalinei bibliotekų savaitei pasibaigus
Septynioliktoji Nacionalinė bibliotekų savaitė startavo su saitažodžiu #tuesibiblioteka. Šiame žodžių junginyje telpa skaitytojų, lankytojų požiūris į biblioteką, bibliotekininko noras pažinti savo lankytojus, sužinoti jų individualius poreikius, išgirsti lūkesčius.

 
 
 
Konkursas „Atvirukas bibliotekai ir knygai“
Nacionalinė bibliotekų savaitė Kaišiadorių rajono Žiežmarių miestelio bibliotekoje prasidėjo parodos-konkurso ,,Atvirukas bibliotekai ir knygai'“ atidarymu. Konkurse dalyvauti galėjo kiekvienas skaitytojas, atnešęs savo kurtą atviruką. Pagrindinis reikalavimas – kad atviruke būtų knyga, biblioteka.

 
 
 Įspūdžiai iš literatūrinės kelionės
Balandžio 20 d. Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai ir jų tėveliai Vilniaus teatre „Lėlė“ žiūrėjo muzikinį spektaklį „Grybų karas“.


 
 Meškiukas Tobijas išeina iš šešėlio...
Kovo 27–31 dienomis vyko Jonavos mokyklų bibliotekininkų metodinio būrelio inicijuotas tarptautinis projektas „Baltų šalių literatūros savaitė. Baltu valstu literatūras nedēļa“, kuriuo siekiama populiarinanti skaitymą, giminiškų tautų – Lietuvos ir Latvijos – literatūrą, kultūrą, tarpkultūrinius ryšius, bendradarbiavimą, gerinti mokinių skaitymo gebėjimus.
 
 
 
Senelių ir tėvelių jaunystės rankraščių paroda Gilaičių bibliotekoje

Gilaičių bibliotekoje beveik mėnesį veikė paroda, kurios lankytojai turėjo galimybę susipažinti su mūsų senelių ir tėvų  rankraščiais, jaunystės užrašais, sąsiuviniais bei senosiomis rašymo priemonėmis.

 
 Skaito elektronines knygas
Įgyvendindama Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos dalinai finansuojamą skaitymo skatinimo projektą „Skaitymo džiaugsmas: vakar, šiandien, rytoj“, Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos biblioteka įsigijo 38 elektronines vaikų ir paauglių literatūros knygas.

 
 
 


 


Linksmai ir išradingai paminėta Vaikų knygos šventė „Pasibelsk į knygos širdį“
Kaip ir kasmet, balandžio 3-ąją Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre Kuršėnuose buvo paminėta Vaikų knygos šventė „Pasibelsk į knygos širdį“, kurią organizavo Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius.
 
 
 


 


Knygų pristatymai kviečia mąstyti

Jau ne pirmą kartą lankėmės bibliotekos organizuojamuose knygų pristatymuose ir galime teigti, kad jie tikrai domina paauglius ir skatina skaityti. Šį kartą klausėmės pristatymo „Prarastieji“, kuriame buvo kalbama apie knygas narkotikų tema.

 
 
  

 


 


Verbų magijos dirbtuvėlės Kairių bibliotekoje
2017 metų kovo 30 dieną Kairių bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Verbų magijos dirbtuvėlės“. Toks edukacinis užsiėmimas bibliotekoje vyksta jau antrus metus ir pamažu tampa tradicija.

 
 
 
 


 


Edukacinių paslaugų pristatymas už Šiaulių rajono ribų

2017 metų kovo 29-osios rytą Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Karolina Jasiukevičiūtė ir vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Vilma Grudžinskienė išskubėjo į Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ventos filialą. 
 
 
  
 


 


Vaikų rašytojas Užpaliuose

Vaikų rašytojas Vytautas Račickas per trisdešimt kūrybinės veiklos metų   apsilankęs  tolimiausiuose Lietuvos kampeliuose, neseniai svečiavęsis pas lietuvius JAV – Detroite, Čikagoje, Lemonte, atvyko ir į Užpalius.

 
 


 


Bazilionų bibliotekoje paminėta Tarptautinė teatro diena

2017 metų balandžio 28 dieną Bazilionų bibliotekoje vyko renginys, skirtas Tarptautinei teatro dienai „Scena ir artistas“. Bibliotekininkė Asta Platiakienė pasveikino visus susirinkusius dalyvius ir žiūrovus, kurie mėgsta teatrą, myli spektaklius ir yra neabejingi artisto gyvenimui.

 
 


 Kaip skaityti istorines knygas

Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė susipažįsta su Knygos istorija įgyvendindama skaitymo skatinimo projektą „Skaitymo džiaugsmas: vakar, šiandien, rytoj“. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
 
 
  

Literatūrinė popietė „Žodžiai iš širdies“
2017 m. kovo 17 dieną Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekoje vyko trečiasis Šiaulių rajono Literatų asociacijos susitikimas. Pristatyta eilėraščių rinktinė „Rapsodija“. Literatūrinėje-muzikinėje popietėje dalyvavo gausus būrys kūrėjų, leidinio autorių, rengėjų ir svečių.

 
 Knygnešio dienos paminėjimas Šiaulių krašte
Kovo 16-oji Lietuvoje minima kaip Knygnešio diena. Šią dieną pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas. Knygnešystė – XIX amžiaus Lietuvos istorijos fenomenas, patriotinė veikla, nukreipta prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką, trukusią daugiau kaip 40 metų.

  
 


 


Puikiomis žiniomis įprasmino Knygnešio dieną

Kovo 16 dieną į Kupiškio rajono Povilo Matulionio progimnazijos aktų salę susirinko pusšimtis rajono trečių ir ketvirtų klasių mokinių. Į skaitymo skatinimo konkursą, kurį suorganizavo mokyklų bibliotekininkių metodinis būrelis, suvažiavo mokiniai iš devynių rajono mokyklų, pasikaustę žiniomis apie perskaitytas knygas, knygnešystės istoriją, informacijos paiešką.
 
 


 

  

Knygnešio dieną minėjome kitaip
Kovo 16-oji – Knygnešio diena. Jau iš vakaro Žiežmarių mokyklos-darželio „Vaikystės dvaras“ ketvirtokai su mokytoja Rūta Ašmeniene žiūrėjo režisieriaus J. Trukano filmą „Knygnešys“.

 
 


 


M. J. Urbonui – septintoji Augustino Griciaus literatūrinė premija
2017 metų kovo 9-ąją Gruzdžiuose įteikta rašytojo, prozininko, dramaturgo, kraštiečio Augustino Griciaus vardo respublikinė literatūrinė premija už pirmąją  prozos knygą. Septintuoju šios premijos laureatu tapo Mindaugas Jonas Urbonas už knygą „Dvasių urna“.
 Netradicinė moksleivių pažintis su Lietuviškos Knygos istorija
Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė pradėjo įgyvendinti Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą skaitymo skatinimo projektą „Skaitymo džiaugsmas: vakar, šiandien, rytoj“.


 
Į Trakų viešąją biblioteką grįžta socialinis projektas „Skaitymas su šunimi“
2016 m. kovo–gegužės mėnesiais Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vykdytas projektas „Skaitymas su šunimi“ sulaukė visuomenės susidomėjimo ir palaikymo. Tai nauja ir išskirtinė paslauga mažiesiems skaitytojams.


 


  Literatūrinė popietė su rašytoja Danguole Kandrotiene 

Vasario 1 d. Vilniaus Gabijos gimnazijoje antrų, trečių ir ketvirtų klasių mokiniams vyko literatūrinė popietė su rašytoja Danguole. Popietės tikslas – supažindinti pradinių klasių mokinius su šiuolaikiniais vaikų literatūros rašytojais, paskatinti skaityti vaikų literatūrą, pajusti skaitymo naudą.

 
 
Knyga ir Mikė Pūkuotukas

Nešini Mikės Pūkuotuko draugais – žaislais, puodeliais, knygelėmis, kitais A. A. Milno pasakų herojais, Žiežmarių gimnazijos pirmokai (mokytoja A. Kavaliauskienė) ir antrokai (mokytoja L. Jurevičienė ) vieną šaltą  rytą atėjo į rašytojo A. A. Milno jubiliejų. 

 
 
  
Mažoji knygų mugė Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje
Rudenį, kai margalapis kilimas nutiesia kelią rašytojams, menininkams, pagaliau priartėjame prie literatūrinių renginių, kurie, lyg ir opoziciškai, labiausiai atgyja šaltuoju metų laiku, kai viskas kvepia ramiu sąstingiu. Tik ne literatūrinėse ir kultūrinėse erdvėse. 

 
 

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.