Svaigi gegužės impresija: šiltas ir jaukus, poezijos žiedais biblioteką apipylęs „Poezijos pavasaris 2014“

2014-05-27
Jubiliejinis, 50-asis Lietuvoje ir 30-asis Zarasuose. Giedras, savas, tvirta gegužės pabaigos tradicija tapęs. Štai toks šį kartą Zarasų viešojoje bibliotekoje buvo „Poezijos pavasaris“ kartu su poetais Valdu Daškevičiumi, Nijole Daujotyte, Dainiumi Gintalu, Georgijumi Jefremovu, Egle Juodvalke, Petru Panavu ir skaitove Irena Plaušinaityte.

Kurortinį sezoną atidarančiame Zarasų krašte šiųmetis „Poezijos pavasaris“ buvo itin kurortiškas: poetai ir literatai skaitymus pradėjo Dusetose, supdamiesi laivelyje ant Sartų ežero bangų. Vakarop renginiui persikėlus į Zarasų viešąją biblioteką jo vedėjas, poetas D. Gintalas prisipažino iki šiol manęs, kad Sartai egzistuoja tik žiemą, kuomet visus sukviečia į tradicines žirgų lenktynes. Neišvengė poetai ir nuotykių bei žavių fantazijos provokacijų. Antai literatas V. Daškevičius, ežere išvydęs ausuotąjį kragą, buvo įsitikinęs, kad mato vietinę Sartų ežero Nesę...

Į biblioteką gausiai susirinkę žiūrovai-klausytojai-poezijos gerbėjai žinojo: bus šilta ir jauku. Tuo suabejoti nuo pat pradžių neleido vakarą pradėjęs Sauliaus Kuzmos ir Gintaro Andrijausko duetas. Susirinkusieji smagiai lingavo klausydamiesi jų atliekamų šiltų dainų apie gimtinę ir namus.

Poetas P. Panavas auditoriją pavergė šmaikščia šeimos istorija apie nepėsčią 75-metį savo senelį, kuris sumanė vesti dvidešimtmetę... Pats P. Panavas irgi nepėsčias: rūkyti metė dar penktoje klasėje, būtent todėl iki šiol yra toks sveikas... Klausydama šių pasakojimų, salė kikeno, vėliau susikaupė svaigiai poezijai.

Jos pažėrė jautri poetė N. Daujotytė, „Poezijos pavasariui“ padovanojusi netikėtą dovaną – eilėraštį apie rudenį... Tarp Vilniaus ir Molėtų besiblaškantis, tačiau Zarasuose pagaliau atsidūręs G. Jefremovas ne tik skaitė eiles, bet ir atliko keletą svajingų rusiškų dainų.

Itin miela bibliotekoje buvo matyti mūsų kraštietę, kaip garsų Europos balsą pristatytą, tačiau eiles Lietuvos istorijos tema skaičiusią poetą E. Juodvalkę.

Skaitovės I. Plaušinaitytės dėka „Poezijos pavasaryje“ netiesiogiai sudalyvavo tie, be kurių šis renginys neįsivaizduojamas ir kurių, deja, jau nebėra... Skaitovei nutilus publika tyliai šnabždėjo perskaitytų eilių autorių vardus – Marcelijus Martinaitis, Justinas Marcinkevičius, Paulius Širvys, Janina Degutytė...

Savomis eilėmis tradiciškai pasidalijo mūsų krašto turtas – literatų klubo „Virš tylos“ nariai. Ir niekas tą vakarą nenorėjo dar skirstytis – taip jauku buvo bendrauti ragaujant šventinį tortą, matant seniai bematytus, klausytis seniai begirdėtų... 

Virginija Pupeikytė,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Martin Eliseo Rodriguez nuotraukose – renginio akimirkos

 

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.